İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Lionel Messi, MLS Tarihindeki En Zengin Anlaşma İçin Ayarlandı

Lionel Messi, MLS Tarihindeki En Zengin Anlaşma İçin Ayarlandı

En Değerli Oyuncular

Lionel Messi, MLS Tarihindeki En Zengin Anlaşma İçin Ayarlandı

Lionel Messi, MLS Tarihindeki En Zengin Anlaşma İçin Ayarlandı

The Sunday Times’ta çıkan sansasyonel bir habere göre Lionel Messi, önümüzdeki yaz Inter Miami‘ye taşınmak üzere ve burada Major League Soccer tarihinin en zengin oyuncusu olacak. Birçok kişi tarafından neslinin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen 35 yaşındaki Messi, hâlâ Paris Saint-Germain ve Arjantin ile elit bir seviyede oynuyor ve Barcelona‘ya geri dönmeyi olası birkaç duraklama arasında düşünmesi bekleniyordu. PSG’nin sözleşmesi bu yaz bitiyor.

Mayıs ayındaki bir haber, Arjantinli’nin yakın arkadaşı Luis Suarez gibi Miami’de zaten bir evi olduğundan, Messi’nin Inter Miami’ye katılacağını ve David Beckham‘ın kulübünün %35’ini satın alacağını söyledi. Spekülasyon, Suarez ve Cesc Fabregas’ı, gençleşen bir lig için stratosferik olacak hamlelerde Inter Miami’ye bağladı, ancak aynı zamanda birinci sınıf gazilerin kariyerlerinin sonlarında oynayabileceğini gösterdi.

En Zengin Sporcular Listesi-Messi

Messi’den Miami’ye: Bunun kulüp, Oyuncu ve MLS İçin Anlamı

Bu, ister modası geçmiş “emeklilik ligi” eleştirisine meydan okuyan ister ligin alakalı olmak için hala büyük isimlere ihtiyacı olduğunu düşünenler olsun, MLS görüşüne sahip herkesin birbirine onay vermesini sağlayacak ender anlaşma.

Messi, Barca ile PSG arasındaki 700. golüne yaklaşıyor ve kulüp ve ülke çapında yaklaşık 400 kombine asistle Arjantin için 93 gol daha ekledi. Yedi Ballons d’Or kazandı ve FBRef.com’a göre, net beklenen goller ve asistler, şut yaratan eylemler, denenen paslar ve ilerleyen paslarda hala 99. yüzdelik dilimde yer alıyor. İnatçı Cristiano Ronaldo ve/veya Real Madrid kalabalığından ve belki bir gün Newell’s Old Boys’a gideceğini umanlardan bazı eleştiriler alabilirdi, ancak Messi Arjantin’e daha yakın olacak ve Güney Amerika ve Kuzey için daha yakın bir etkinlik olacak.

Inter Miami, MLS’deki üçüncü sezonu olan 2022’de ilk play-off görünümünü yaptı. Kulüp, Phil Neville tarafından yönetiliyor ve oyuncu bu yaz emekli olana kadar Messi arkadaşı Gonzalo Higuain ile övündü. Alejandro Pozuelo’nun da sözleşmesi bitti ve yıldız Leonardo Campana, bu sezon Wolves’tan kiralık olarak alındı. Kadroda hala USMNT’den DeAndre Yedlin ve eski Arsenal’den Kieran Gibbs var. Pozuelo ve Carlos Vela bir kulübü 30’lu yaşlarında olduğu gibi etkileyebiliyorsa, Messi’nin Zlatan Ibrahimovic gibi her lig için mücadele edeceğini söylemek yeterli.

Her bir MLS kulübü, Inter Miami’ye karşı maçlarını maçtan çok önce satardı. David Beckham’ın bir gişe rekortmeni olduğunu düşünüyorsanız, daha da büyük bir şeye hazır olun… tabi bu gerçekleşirse.

Kaynak: nbcsports

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir