İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Las Vegas Sphere İlk Çeyreğinde Şaşırtıcı Miktarda Para Kazandı

Las Vegas Sphere İlk Çeyreğinde Şaşırtıcı Miktarda Para Kazandı

Las Vegas Sphere İlk Çeyreğinde

Las Vegas Sphere İlk Çeyreğinde Şaşırtıcı Miktarda Para Kazandı

Las Vegas Sphere İlk Çeyreğinde Şaşırtıcı Miktarda Para Kazandı

Las Vegas Sphere nihayet büyük miktarda para çekiyor ve halka açık ilk çeyreğinde şaşırtıcı miktarda para kazanıyor.

Eylül ayının sonunda hareketli bir U2 konuk programı ve The Wrestler film yapımcısı Darren Aronofsky’den sipariş edilen yeni bir filmle açılan Sphere, geçen çeyreğe göre 154,6 milyon dolar artışla göz kamaştıran 314 milyon dolar hasılat elde etti. Sphere Entertainment Corp. ve ana şirket MSG Networks, rakamları bildiren bir bildiri yayınladı.

Sphere, 51,4 milyon dolarlık işletme geliri bildirdi ancak aynı zamanda 159,7 milyon dolarlık işletme zararı da bildirdi. İkinci rakam büyük ölçüde MSG’nin bir miktar amortismanla birlikte Londra Küresi planlarında ilerlememe kararıyla ilgiliydi.

İcra Kurulu Başkanı ve CEO James L. Dolan, “Sphere, geleneksel mekan modelini bozmayı amaçlayan yeni nesil bir ortamdır” dedi. “Las Vegas’taki faaliyetlerimizin ilk çeyreğinde Sphere segmentinde olumlu düzeltilmiş işletme geliri ile, ilk sonuçlar bu tezi kanıtlamaya başlıyor ve önümüzdeki küresel fırsatlara olan güvenimizi koruyoruz.”

U2’nin UV Achtung Baby Live konutu ve Aronofsky’nin Dünyadan Kartpostalları, Sphere’e sırasıyla 30,7 milyon dolar ve 44,5 milyon dolar kazandırdı. Bu, bağımsız film yapımcısı Aronofsky’nin gişede U2’yi yeneceği ilk ve muhtemelen tek zaman olacak. Şirket, Kartpostalların bilet başına daha az paraya mal olmasına ve genellikle daha küçük kalabalıklar getirmesine rağmen, Aronofsky’nin filminin U2’den daha sık gösterilmesi nedeniyle daha fazla kazandığını belirtti.

Binanın dış iskeletindeki reklamların yaklaşan Super Bowl sırasında 1-2 milyon dolar yayınlayacağına dair haberler arasında, Sphere bu çeyrekte reklam ve süit ücretlerinin 17,5 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Açıklama aynı zamanda ikinci çeyrekte 16,6 milyon dolar olan doğrudan operasyonel giderlere de ışık tuttu. Şirket, mekan işletme giderleri için 15 milyon dolar, sponsorluk, tabela ve süit lisans ücreti gelirleri için de 1,6 milyon dolar ödedi.

Küre’nin etkisi de hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. U2 ihtisasını tamamladıktan sonra Sphere, izleyicilere serenat yapmak için ikonik müzik grupları Dead & Co. ve Phish’i sıraladı.

Kaynak: mensjournal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir