İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Küçük Ev Aletleri Ekonomisi

Küçük Ev Aletleri Ekonomisi

Küçük Ev Aletleri Süpürge

Küçük Ev Aletleri Ekonomisi yazımızda ülkemizde en çok satılan küçük ev aletleri, küçük ev aletlerinin oluşturduğu ekonomi, eskiden günümüze kadar değişen ev aletlerinin durumunu ve yararlarını yazdık.

En Çok Satılan Küçük Ev Aletleri

Küçük ev aletleri evlerin düzeni için büyük öneme sahiptir. Ev kadınlarının en büyük yardımcısı küçük ev aletleridir. Kolaylık sağlamalarının yanında zamandan tasarruf sağlanmasını da sağlamaktadırlar. Küçük ev aletlerinin 6 adet alt kategorisi vardır. Genel olarak en çok alınan küçük ev aleti süpürgedir. Evlendikten sonra ev için gerekli olan küçük ev aletlerinde de süpürge ilk sırada yer almaktadır. Süpürgeyi ütü takip etmektedir. Süpürge ve ütü her evin olmazsa olmazıdır. Evlenecek olan kızlar bu ürünleri genelde çeyizlerine koymadıkları için yeni evlerde mutlaka bu ürünler alınır. Daha iyi modelleri çıktığı zamanda yine tercih edilen ürünlerdir. Çay makinesi, kahve makinesi, mutfak robotları, tost makineleri, ekmek kızartma makineleri diğer çok tercih edilen küçük ev aletleridir. Tost makinesi alımı dünya standartlarının çok çok üstündedir. Kişisel bakım ürünlerinde saç kurutma makinesi, tüy alma makineleri, saç-sakal kesme makineleri de en çok alınan ürünler arasındadır.

Küçük Ev Aletleri Ekonomisi 2018

Değişen Aletler

Küçük ev aletlerinin ülkemizde 4 milyar TL’lik bir payı bulunmaktadır. Küçük ev aletlerinin hacmi ve büyüklüğü hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Teknolojinin gelişmesi ve ar-ge’ye yapılan yatırımlar sayesinde pazar daha da büyümektedir. Süpürgeler de toz torbası sorunu ortadan kalkmaya başladı. Yeni tasarımlı süpürgeler de toz torbası kullanmadan süpürme işlemi yapılmaktadır. Bu durum ev hanımlarının çok hoşuna gitmiştir.

İlk çıkan büyük mutfak robotları yerine artık daha küçük ve kompakt mutfak robotları tercih edilmektedir. Bu robotların kullanımı ve temizlemesi daha rahat olduğu için daha çok tercih edilmeye başlandı. Saç kurutma makinelerinin yerini birçok farklı işlevi saç, kirpik, kaş gibi işlemleri halleden makineler aldı. Lazer makineler artık evlerde kullanılmaya başlandı. Kişisel bakım ürünlerinde çok fazla değişim yaşandı. Çay ve kahve makineleri de hayatımıza iyice girdi. Küçük ev aletleri evinizde ve kişisel bakımınızda kolaylıklar sağlamaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir