İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Kripto Para Şirketi Amber Group’un Kurucusu Tiantian Kullander Uykusunda Aniden Öldü

Kripto Para Şirketi Amber Group’un Kurucusu Tiantian Kullander Uykusunda Aniden Öldü

Kripto Para Şirketi Amber Group'un Kurucusu Tiantian Kullander

Kripto Para Şirketi Amber Group’un Kurucusu Tiantian Kullander Uykusunda Aniden Öldü

Kripto Para Şirketi Amber Group’un Kurucusu Tiantian Kullander Uykusunda Aniden Öldü

Şirket, kripto para şirketi Amber Group‘un etkili genç kurucusu Tiantian Kullander‘in 23 Kasım’da uykusunda aniden öldüğünü doğruladı.

Grup, bu yılın başlarında 3 milyar dolarlık bir değerleme almıştı ve 100 milyon dolar daha toplama sürecindeydi. Group Inc ve Morgan Stanley çalışanları da dahildir. Meteorik yükselişi devam etti ve 2019’da Forbes Under 30 listesinde bir yer kazandı.

Şirketin büyümesinin her aşamasında kalbini ve ruhunu ortaya koydu. Zekası, cömertliği, alçakgönüllülüğü, çalışkanlığı ve yaratıcılığıyla örnek oldu” diyen şirket, web sitesinde ölümünü doğrulayan bir açıklamada onu “sadık” bir koca ve “sevgi dolu” bir baba olarak anıyordu.

Meslektaşları tarafından sevgiyle “TT” olarak tanınan şirket, onu “sektör için saygın bir düşünce lideri ve geniş çapta tanınan bir öncü” olarak hatırladı. “Bilgi derinliği, işbirliği yapma isteği ve başkalarına her zaman yardım etme arzusu sayısız yeni şirkete ve kişiye fayda sağladı. İçgörüleri ve yaratıcılığı birçok projeye, kişiye ve topluluğa ilham verdi.

“TT’de harika bir ortağımızı ve gerçek bir dostumuzu kaybettik ve şu anda üzüntümüzü kelimeler ifade edemiyor. TT’nin mirası yaşayacak ve Amber’i sektörümüzün kategori belirleyici lideri yapmak için daha çok çalışacağız çünkü bu, TT’nin hırsı ve hayaliydi.”

Uyurken vefat etmesi dışında, Kullander’in ölümüyle ilgili daha fazla ayrıntı mevcut değildi

Açıklamada ayrıca Kullander’in “Fnatic’in (dünyanın en başarılı e-spor organizasyonlarından biri) yönetim kurulunda yer aldığı ve topluluğuna geri vermeden önce KeeperDAO’yu (ilk zincir üstü likidite yüklenicisi) kurduğu” belirtildi.

“TT’nin mirası yaşayacak ve Amber’ı sektörümüzün kategori belirleyici lideri yapmak için daha çok çalışacağız çünkü bu, TT’nin hırsı ve hayaliydi.” “TT sadık bir koca, sevgi dolu bir baba ve ateşli bir arkadaştı. Ölümü bir trajedi ve düşüncelerimiz ve dualarımız ailesiyle birlikte. Eşi ve sevgili oğulları tarafından yaşatılmıştır. Bu zor dönemde mahremiyetlerine saygı duymanızı rica ediyoruz.”

Kullander, son haftalarda ölümüyle sektörü şoke eden ikinci genç kripto dehası: 28 Ekim’de, MakerDAO’nun erken geliştiricilerinden 29 yaşındaki Nikolas Mushegian, bariz bir şekilde boğulmasının ardından Porto Riko sahilinde karaya vurdu. Hayatına son vereceği iddia edilen bir cinayet planı hakkında tweet attıktan saatler sonra olay gerçekleşmişti.

Kaynak: thedailybeast

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir