Kripto Borsası Coinbase

Kripto Borsası Coinbase, Kullanıcılardan USDT’yi USDC’ye Değiştirmelerini İstiyor

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

Kripto Borsası Coinbase, Kullanıcılardan USDT’yi USDC’ye Değiştirmelerini İstiyor

Kripto Borsası Coinbase, Kullanıcılardan USDT’yi USDC’ye Değiştirmelerini İstiyor

Coinbase, Circle’ın sahip olduğu USD para birimini (USDC) destekleyen rezervlerin kalitesini vurgulayan yeni bir kampanyada “güvenilir bir stablecoin“e geçmek isteyen kullanıcılar için dönüştürme ücretlerinden feragat ediyor.

Coinbase, Asya saatine göre Cuma sabahı yayınlanan blog gönderisinde, “Geçtiğimiz birkaç haftadaki olaylar, bazı stablecoin’leri teste tabi tuttu ve güvenli bir uçuş gördük” dedi. “USD coin’in (USDC) güvenilir ve itibarlı bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.”

Coinbase, bugünden itibaren küresel perakende müşterilerinin tether’i (USDT) USDC’ye dönüştürme ücretlerinden feragat ettiğini söyledi.

Coinbase, USDC’nin kurucu ortağıdır. Zincir üstü veriler, USDT’nin Coinbase’de en çok işlem gören üçüncü dijital varlık olduğunu ve şu anda 99 sentten işlem gördüğü borsadaki hacmin %5’ini temsil ettiğini gösteriyor. FTX’in çöküşünden günler sonra, USDT çıpasından kurtuldu ve 93 sente kadar düştü. CoinGecko verileri USDT’nin Binance’teki bazı çiftlerde 99 sentten işlem yapmaya devam ettiğini göstermesine rağmen, borsalardaki alım satım çiftlerinin çoğu 1 dolara geri döndü.

Eylül ayı sonlarında, ihraç eden şirket Tether’e New York’taki bir federal mahkeme yargıcı tarafından USDT’nin desteklenmesiyle ilgili mali kayıtlar hazırlaması emredildi. Bu, New York Başsavcısından Tether’in rezervlerine yönelik soruşturmasında topladığı belgeleri serbest bırakmasını isteyen New York Yüksek Mahkemesi (CoinDesk’in işlemlerde taraf olduğu) önündeki davadan ayrıdır.

Son zamanlarda Binance, müşteri varlıklarını otomatik olarak kendi stablecoin’i BUSD’ye çevirerek USDC’yi desteklemeyi bıraktı.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir