Araçlar

Kia Niro İnceleme 2018

Kia Niro İnceleme 2018 yazımızda Kia’nın araç üretme serüveni, yeni Kia Niro modelinin iç ve dış özellikleri, avantajları, yakıt tüketimi, teknik özellikleri ve satış fiyatını yazdık.

Kia Şirketi

Kia ilk kez bisiklet parçaları yaparak 1944 yılında bu işlere başlamıştır. 1951 yılına kadar çelik borular üretmiştir. Bu tarihten sonra komple sağlam ve güzel bisikletleri tek başına üretmeye başlar. Güney Kore’de sevilen bir marka haline gelir. Daha sonra motosiklet üreten Kia, en son arabalar ve ticari araçlar üretmeye başlamıştır. 1960’lı yıllarda çeşitli ticari araçlar üretmeye başlamıştır. 1970’lere kadar süren ticari araç yapma serüveninden sonra Kia artık otomobil üretmeye başlamıştır. 1980’li yıllarda Kia ihracat yapmaya başlamıştır. Güney Kore’ye sığmayan marka, artık ürünlerini diğer ülkelere de göndermeye başlamıştır. 1980’lerin sonunda Hyundai ve Kia ortak işler yapmaya başlamıştır.

Günümüzde yıllık olarak Hyundai 5 milyon, Kia’da 3 milyon araç üretmektedir. Dünyada en çok araç üreten 6. marka olmuşlardır. Güney Kore’nin ekonomisine ciddi katkıları bulunmaktadır. Kia günümüzde 180 ülkede temsil edilmektedir. 50 bin tane çalışanı bulunmaktadır. 12 tane dünya üzerinde ar-ge merkezi bulunmaktadır.

Kia Niro 2018

Yeni Kia Niro

Yeni Kia Niro hibrit model olarak çıkmaktadır. 1.6 motorun yanında elektrik motoru da bulunmaktadır. 1.6 litre direkt enjeksiyonlu motor türündedir. 147 newton metrelik bir tork gücü bulunmaktadır. Yeni Kia Niro’nun atletik karakteri ve yüksek omuz çizgisi, büyük ve geniş kapılarıyla birleşmektedir. Aracın ön kısmının altında bulunan hava geçişini sağlayan ızgaralar, yolda minimum direnç ile karşılaşmanızı sağlamaktadır. Aracın arka kısmında bulunan led stop lambalar, gümüş kaplama ve kendine özgü kavisler aracın ultra modern bir tasarımda olmasını sağlamıştır. Aracın içi geniş bir büyüklüğe sahiptir. Ergonomik iç tasarımı, kafa ve bacak mesafeleriyle konforlu bir yolculuk sağlamaktadır.

Kia Niro 2018

Kia Niro Teknik Özellikleri

Kia Niro’da 5 inç ekran büyüklüğünde dokunmatik ekran bulunmaktadır. Kablosuz akıllı telefon şarj cihazıyla telefonunuzu şarj edebilirsiniz. 4.2′ TFT Lcd kontrol paneli ile göstergeleri rahatça okuyabilirsiniz. Çift bölgeli klima ile rahatlıkla aracı ısıtabilir ve soğutabilirsiniz. Kia Niro’nun en büyük avantajı yakıt tüketiminin az olmasıdır. Karma Kia Niro yakıt tüketimi 100 km’de 3.8 litredir. Karbondioksit salınımı 88 gramdır. Hem motor hemde elektrikli motor kullanıldığında bu değerler sağlanmaktadır. 7 farklı renkte araç seçeneği bulunmaktadır. Beyaz Metalik, Sparkling Gümüş, Kurşun Gri, Lacivert Mavisi, Okyanus Mavisi, Kırmızı Metalik ve Siyah renkler bulunmaktadır.

Kia Niro Fiyat

Satış Fiyatı

ModeliŞanzıman TipiMotor GücüTavsiye niteliğinde 2017 model anahtar teslim satış fiyatıKampanya İndirimiTavsiye niteliğinde kampanyalı 2017 model anahtar teslim satış fiyatı
Concept Plus Hibrit HEVDCT141 PS140,900 TL0 TL140,900 TL
Premium Hibrit HEVDCT141 PS146,000 TL0 TL146,000 TL
Exclusive Hibrit HEVDCT141 PS155,400 TL2,000 TL153,400 TL

Web site: www.kia.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir