İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Kavanoz Dipli Dünya Sos

Kavanoz Dipli Dünya Sos

Kavanoz Dipli Dünya Sos Markası

Kavanoz Dipli Dünya Sos yazımızda normal çalışma hayatlarını bırakıp, kendi sevdikleri sosları yaparak girişimlerini başlattıkları başarılı sos üretme macerasını yazdık.

Kavanoz Dipli Dünya İşletmesinin Sos Üretme Macerası

Ülkemiz yemek konusunda çok geniş bir yelpaze sahiptir, fakat soslar konusunda o kadar da iyi değiliz. Sos eksikliğini girmek için girişimciler harekete geçti. İki kadın girişimci çok sevdikleri sosları evlerine gelen yakınlarına yapmaktaydı. Bahar Erşen ve Damla Goral Soslarını çok beğenen kişiler onları teşvik etti ve bu işten para kazanmayı düşünmeye başladılar. Normalde reklamcılık yapan arkadaşlar, bu işe girdikten sonra kendi işlerinin reklamını yapmaya başladılar. Sosların nasıl pazarlanacağını ve şirketlerini nasıl kuracaklarını araştırmaya başladılar. Misafir ağırlıyor iken, artık iş sahibi oldular.

Hazırlamış oldukları sosları genel olarak kavanozlara doldurup satmaktadırlar. Sosların %80’inde zeytinyağı kullanılmaktadır. Geriye kalan kısmında tereyağı kullanılmaktadır. Ada çaylı ketçap sosu gibi kendilerine özgü soslar hazırlayarak müşterilerine farklı tatlar sunmaktadırlar. Ketçap, mayonez, hardal soslarına kendilerinden dokunuşlar yaparak farklı tatlar elde etmektedirler. Elma çatni sosunda Hint kültüründen esinlenilmiştir. Acı tatlı sos yaparken Uzak doğu mutfağından esinlenilmiştir. Cafede paris sosunu Fransa mutfağından esinlenerek yapmışlardır.

Kavanoz Dipli Dünya

Soslar

Girişimciler yapmış oldukları sosların tadına ve farklılığına güvenmektedir. Kendi dokunuşlarını sosların çeşitliliğini arttırmak için kullanmaktadırlar. Dünya mutfağının tüm soslarını da kavanozlara koyup satışını yapmaktadırlar. Dip sosu, salata sosu, makarna sosu, et sosu, mangal sosu, hamur işlerinde kullanılan soslar, et tabakları için süsleyici soslarını yapmaktadırlar. Ekşi krema, tuzlu karamel gibi hiçbir yerde üretilmeyen sosları da üretmektedirler.

Kavanoz Dipli Dünya Sos Mutfak

Girişimin Geleceği

Bahar Erşen ve Damla Goral soslarını üretirken, herkesin damak tadına uyacak tatlar hazırlamaya dikkat etmektedir. Farklı kültürlerin soslarını kendilerine göre uyarlayarak, Türk damak tadına uyumlu bir hale getirmektedirler. Orijinalliğinden de çok fazla ödün vermeden ürünleri en iyi şekle getirerek müşterilere sunmaktadırlar. Uzman şeflerle birlikte çalışarak uygun sosları yapmışlardır. Sosları tadan kişilerde daha fazla çeşit yapmalarını istiyorlar. İki arkadaşın işlerinin büyüyeceği görülmektedir. Hazırlamış oldukları sosların piyasa da olmayışı, onların hızlı yükselmesini sağlayacaktır.

Kavanoz Dipli Dünya Sos.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir