HaberYaşam

Kavacık Meydanı Açık Alan Sanat Eseri

Kavacık Meydanı Açık Alan Sanat Eseri yazımızda Beykoz Belediyesi‘nin Kavacık meydanına nefes aldırmak için yaptığı, estetik güzellik kazandıran Beykoz yazılı mermerden yapılan sanat çalışması hakkında yazdık.

Her Şey Bir Damla İle Başlar

İstanbul Beykoz ilçesinin Kavacık meydanında Kavacık Kavşağı üzerinde Her Şey Bir Damla İle Başlar temalı, heykeltraş Reyhan Çezik tarafından yapılan Beykoz-Kavacık Meydanı Açık Alan Sanat Çalışması ve Çevre Düzenlemesi, Kavacıklıları ve bölge sakinlerine güzel bir görüntü sunmaktadır. Kavacığın karışıklığı ve sıkışıklığını bir nebze olsun düzeltmektedir. Beykoz’un Avrupa Yakası’ndan ilk girişi olan Kavacık Meydanı’na ilçeyi simgeleyen bir sanat eseri kazandırılmış oldu. Beykoz’a gelen ziyaretçileri ilk olarak bu eser karşılamaktadır. Beykoz ilçesine aidiyet duygusu kazandırmaktadır. Bu sanat eseri Kavacığa estetik bir meydan sunmuştur.

Camın Beykoz’da Doğuşunu Simgeleyen Sanat Eseri

Meydanın ortasında yer alan Beykoz yazısında asıl vurgulanan soyut “b” harfini hissettiren masif mermer ana heykel ve camın Beykoz’da doğuşunu simgeleyen camın ilk çalışma hali fıska olarak tasarlanmıştır. Camın Beykoz’da doğuşu akis halinde yere çarparak relief etkiyle yeşil alanda devamlılık hissini sağlamaktadır. Beykoz yazısının etrafında büyük bir alan çim ve çiçeklerle renklendirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir