Katlanabilir Metalik Çadır Ev-Martin Azua

Katlanabilir Metalik Çadır Ev

Bilim ve Teknoloji Haber Yaşam

Katlanabilir Metalik Çadır Ev yazımızda şimdiye kadar ki en kompak evi sizlere tanıtacağız ve hangi malzemelerden üretildiğini yazdık.

Katlanabilir Metalik Çadır Ev-Martin Azua
Metalik Çadır Ev

Katlanabilir Metalik Çadır Ev Tasarımı

Şuana kadar ki en küçük ev tasarımı bu olabilir. İspanya’nın Barselona kenti sakinlerinden Martin Azua katlanabilir metalden çadır ev üretti. Geçici olarak bir sığınma yeri olarak kullanılabilir. Kamp yapmaya gittiğinizde sizin için ideal barınma olarak kullanabilirsiniz. Cebinize koyabileceğiniz veya çantanızda taşıyabileceğiniz kadar küçük olan bu mini eviniz, içi hava ile dolduğunda büyük halini almaktadır. Hava ile birlikte hızlıca şişerek içine girilebilecek kadar genişlemiş halini alır. Sıcağa duyarlı olması için metalik polyesterden üretilmiştir. Bahar ayına girmemizle birlikte kampçıların ve yazlıkçıların ihtiyacı olacak çadırlara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu metalik çadırı yanınıza fazla yer kaplamadan getirebilirsiniz. Çok kullanışlı bir barınak olacaktır. Uzak bir yerlere gidecek olanlar için de bagaj kapasitesini zorlamayacak cinsten bir kolaylık sağlar. İçinde bir kaç kişi uyuyacak şekilde üretilmiştir. Ailecek bu mini evi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Katlanabilir Metalik Çadır Ev-New York Modern Sanatlar Müzesi
Modern Sanatlar Müzesi

Elinde Neredeyse Hiçbir Şey Yokken Neredeyse Her şeye Sahipsin

Martin Azua bu çadır evi tasarlarken slogan olarak, elinde neredeyse hiçbir şey yokken neredeyse her şeye sahipsin gibi bir söz belirlemiş. Bunu belirlerken evin ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu ve pratik olarak metalik çadır evin sizin ihtiyaçlarınızı barınma bakımından karşılayacağını anlatmak istemiş. Sabit bir yere bağlı kalmadan özgürce istediğiniz yeri kendi eviniz olarak kurabileceğinizi ve oradan istemediğinizde ayrılabilecek imkanı sahip olduğunuzu bu tasarım ile sağlamış.

Şuan da Amerika’da bulunan New York Modern Sanatlar Müzesi‘ndeki kalıcı sanat koleksiyonunun bir parçası olarak sergilenmektedir. Çevreleriyle daha doğrudan bir etkileşim kuran kültürler, yaşam alanlarının mantığını daha kolay çözebileceğini gösteriyor. Doğa ile iç içe yaşamak insana huzur ve yaşama enerjisi veriyor. Şehir hayatından bıkan insanların yazları da olsa doğa ile bütünleşip çadırlar kurarak keşifler yapması gerekir. Beton evlere kapanıp yaşamayı ve doğanın güzelliklerini unutmak insanın kendine yapacağı en kötü şeydir.

Çadır ev şuanda satılık değildir fakat ilerde satışa sunulacaktır. Dışarıdaki evsiz insanlar için kullanımı rahatlıkla yapılabilir. Kısa vadede ev sorunu çözülmüş gibi duruyor.

Katlanabilir Metalik Çadır Ev.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir