İçeriğe geç
Anasayfa » Seyahat » Katar Hava Yolları Qsuite Hizmetini Başlattı

Katar Hava Yolları Qsuite Hizmetini Başlattı

Katar Hava Yolları Qsuite Hizmeti

Katar Hava Yolları Qsuite Hizmetini Başlattı yazımızda Katar’ın en tanınan şirketleri arasında yer alan Qatar Airways‘in business sınıfı için özel hazırladığı alanın özelliklerini ve genel yapısını yazdık.

Katar Hava Yolları Qsuite Hizmeti

Katar hava yolları business class ilk defa iki tane koltuğun arkaya doğru açılan ve yatak şeklini alabilen bir koltuk yapısını yolcularına sundu. Kişiye özel bölümler açılarak yolcuların mahremiyeti korunmaktadır. Katar’ın boeing 777 yolcu uçağında denediği Qsuite hizmeti ilk defa İngiltere hava alanında denenmeye başlandı. 4 kişilik özel alanda yolcular TV ekranlarını rahatlıkla izleyebilir ve koltuklarını geriye doğru uzatıp rahat bir şekilde yatabilirler.

Qsuite yolcuların iki orta koltuğu tamamen düz bir yatağa dönüştürmesini sağlamaktadır. Aile veya kişiye özel özel bölüm bu sayede oluşturulabilmektedir. Bu girişim hava yolu taşımacılığında bir ilki oluşturmaktadır ve rakip hava yolu şirketlerine de örnek olmaktadır. Londra’nın Heathrow hava alanına Katar’ın Qsuite özel bölümü ile uçacak olan kişiler bir gün süre ile özel bölümlerinde rahat bir uçuş keyfi yaşayabilmektedirler.

Katar Hava Yolları Qsuite
Qsuite Hizmeti

Gökyüzünde Ev Rahatlığında Seyahat

Birlikte seyahat eden yolcular 4 kişilik özel alanda koltuklarını istedikleri gibi dönüştürebilir ve kendilerine özel alan oluşturabilirler. Aileler, arkadaşlar veya meslektaşlar istedikleri gibi yemek yiyebilir, sosyal aktivite yapabilir ve iş için rahatlıkla çalışabilirler.

Qatar Airways‘in Avrupa’daki kıdemli başkan yardımcısı Jonathan Harding, Business sınıfını için geliştirdikleri Qsuite hizmetinin birinci sınıf bir ürün olduğunu belirtti. İş dünyası içinde iyi bir deneyim sunmayı amaçladıklarını söyledi. İş dünyasının ihtiyacı olduğu bir hizmeti yaptıklarını ve diğer hava yollarının da kendilerini örnek alacağını belirtiyor. Birlikte seyahat eden aileler evin konforluğunda seyahat edebilirler.

Qsuite, Heathrow seferlerinde kullanılmaya başlandı ardından Paris ve New York seferlerinde de kullanılması bekleniyor. Qsuite hizmeti bugünkü en iyi hava yolu business sınıfı olarak kabul edilmektedir. Katar hava yolları yeniliklerini yapmaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor.

Katar Hava Yolları Qsuite Hizmetini Başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir