İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Kartoon3D Uygulaması ile Çocuklar Rahatça Dil Öğreniyor

Kartoon3D Uygulaması ile Çocuklar Rahatça Dil Öğreniyor

Kartoon3D Uygulaması

Kartoon3D Uygulaması ile Çocuklar Rahatça Dil Öğreniyor yazımızda çocukların eğlenceli bir şekilde arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak tabletler ve telefonlar üzerinden kullanabilecekleri eğitim uygulamasını yazdık.

Dil Öğreten Eğlenceli Eğitim Oyunu Kartoon3D Uygulaması

Eğitim oyunlarında yeni teknolojiler ve arttırılmış gerçeklik kullanılarak daha kolay öğrenme sağlanmaktadır. Özellikle 4-12 yaş aralığında hareketli olan çocukların dikkatlerinin çabucak dağılması nedeniyle öğrenime dikkatlerini verememektedirler. Bu tür eğlenceli oyunlar sayesinde çocuklar dikkatlerini daha kolay toplayıp öğrenimlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Nihilio Vision şirketinin yapmış olduğu Kartoon3D, dünyadaki en geniş kapsamlı arttırılmış gerçeklik uygulaması olarak çocuklara kolayca dil öğretmektedir.

Geleneksel eğitim araçları çocuklara artık sıkıcı gelmektedir. Çocukların büyümesini beklemeden aileler ellerine tablet ve telefonları vererek çocukların vakitlerini bu tür teknolojilerle geçirmesini sağlıyorlar. Çocuklarda eğlencesiz buldukları kalem kağıt düzeninden hemen bıkıyorlar. Çocukların tabletten kopmaması fakat eğitimlerini de buradan sağlama adına Kartoon3D arttırılmış gerçeklik uygulaması devreye girmiştir. Uygulama çocuk gelişimcilerden yardım alınarak tasarlanmıştır.

Kartoon3D Uygulaması Eğitim

Kartoon3D Uygulamasının Oynanması

Kartoon3D uygulamasının içerisinde 160 tane kart bulunmaktadır. Bu kartlarda harf, rakam ve işlemler bulunmaktadır. Bu malzemeler ile sonsuz bir oyun döngüsü kurulmaktadır. Çocuklar harf, rakam ve işlemleri kullanarak sayısız içerik üretebilmektedir. 3D sisteminin devreye girmesi ile kartların 3d görsellere dönüşmesini sağlamaktadır. Çizgi film görüntüleri sunulmaktadır.

Çocuklar ilk önce harf kartları ile öğrenmeye başlıyor. Çocuklar harf kartlarını tabletin kamerasına gösterdiği zaman harf kartında olan harf ile başlayan bir nesne tablette beliriyor. Nesneye tabletten dokunulduğunda ne olduğu sesli olarak söylenmektedir. Ayrıca hayvanların sesleri de çıkmaktadır. Sağ üst köşede bulunan buton ile Türkçe, İngilizce ve Almanca kelimenin karşılıkları seslendirilip yazılmaktadır. 3 dilde sayılarda öğrenilebilmektedir. Ayrıca uygulamada kullanıcıya özel sorular sorulmaktadır. Bir nesnenin resmi çıkarak sizden tahmin etmenizi istemektedir. 3 dilde de tahmin edebilirsiniz.

Yurt dışında aynı şekilde uygulamalardan farklı olarak farklı animasyonlar bulunmaktadır. İçerisinde çocukların gelişimini olumlu etkileyecek senaryolar bulunmaktadır. Çocuklar için faydalı olmak isteyen organizasyonlar ile birlikte ortaklaşa uygulamanın geliştirilmesine devam edilmektedir. İleride daha fazla dili desteklemesi için çalışmalar devam etmektedir. Bazı sınıflarda İngilizceyi daha eğlenceli bir şekilde öğretmek isteyen öğretmenler bu tür uygulamaları kullanmayı tercih etmektedir.

Kartoon3D Uygulaması ile Çocuklar Rahatça Dil Öğreniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir