HaberSeyahatYaşam

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi yazımızda kış mevsiminin gelmesi ile ülkemizde birçok kayak merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı, bunların arasında kayak merkezi olarak bilinen Bolu Kartalkaya kayak merkezini yazdık.

Kartalkaya Kayak Merkezi Köroğlu Dağlarında Kayak Keyfi

Bolu Kartalkaya, her sezon yerli ve yabancıların kayma ve tatil yeri olarak gözde mekanıdır. Köroğlu’nun zirvesinde bulunan kayak merkezi, toplam uzunluğu 70 kilometre olan 25 pisti ile tatilcilere hizmet vermektedir. Köroğlu Dağları’nın 2.200 metrelik zirvesinde kayak keyfi sunmaktadır. Etkili kar yağışı ve yapay sistemle karlama yapılması ile pistlerdeki kar kalınlığının bir metreye ulaşmasıyla yeni sezonun açıldı.

Yabancı turistler karın bol olduğu kış mevsiminde Kartalkaya’yı tercih etmektedir. Rus ve Fransız turistler başta olmak üzere çok sayıda tatilci kayaklarını burada yapmaktadır. Kayak merkezine günübirlik ve konaklamak için gelen tatilciler, kayak sezonunun ilk günlerinde pistlerde kayak ve snowbaord yaptı. Yerli ve yabancı tatilciler özellikle karın üstünde snowboard yaparak karın keyfini doyasıya yaşadı. Kayak yapmayı bilmeyen tatilciler ise otellerde bulunan kayak okullarında görev yapan personelin yardımıyla kaymayı öğrenerek kayak keyfini yaşadılar.

Kartalkaya Kayak Merkezi Kış Tatili

Bolu’da Yapılabilecek Aktiviteler

Kartalkaya kış turizminin merkezi olmasının yanı sıra muhteşem doğa güzelliği ile de ziyaretçilerini büyülemektedir. Kartalkaya kayak merkezinin eteklerinde bulunan Sarıalan Yaylası, tatilcilerin doğanın güzellikleriyle buluşmasını sağlamaktadır. Bolu’da kayak yapmanın dışında termal, böcek çiçek gözetleme ve fotoğraf çekimi, yemek tadımı, rafting, kayaklı koşu, trekking, kar ve buz üstü yürüyüş, hayvan gözetleme ve fotoğraf çekimi, dağ tırmanışı, orman gezisi, tarihi mekan turları, futbol antrenmanı, bisiklet turları yapılabilmektedir.

Kartaltepe, Gazelle Resort & Spa, Thermal Bolu, Baysal, Narven Termal Kasaba, Grand Kartal, Garden Termal, Kayı, Bolu Otel, HighWay, Soylu, Mekan Ilica Apart Otel, Matışlar Konağı, Bolu YıldızHampton By Hilton Bolu, Karpalas City Hotel & Spa otellerini tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir