Yaşam

Karınca Uzaklaştırma Yöntemleri

Karınca Uzaklaştırma Yöntemleri yazımızda doğal yollarla evdeki karıncalara zarar vermeden karınca uzaklaştırma yöntemi yazdık.

Karıncalar Evlere Davet Ediliyor

Karıncaların evlere gelmesinin en büyük nedeni insanlardır. Karıncaları evlerine insanlar davet etmektedir. Karıncalar çağrılmadıkları hiçbir yere gitmezler. Karıncalar yaşamlarını sürdürmeleri için besinlere ihtiyaç duyarlar, suya ihtiyaç duyarlar ve barınmaya ihtiyaçları vardır. Bunları nerede bulurlarsa oraya giderler. Yemek yapıldıktan ve yenildikten sonra ortalıkta ve tezgah üstlerinde kalan yemek artıkları ve kalan sular nedeniyle karıncalar evinize hücum ederler. Yemeğin kokusu onlar içinde cezbedicidir. Karıncalar tek sıra halinde eve gelerek ortalıkla olan yemek artıklarını toplarlar. Bu şekilde yemek bırakılmaya devam edildiği sürece karıncalar evi terk etmezler ve size misafirliği devam ettirirler.

Karınca Uzaklaştırma

Karıncaların Eve Gelmemesi İçin Yapılacaklar-Karınca Uzaklaştırma

Karıncaların eve gelmemesi için yemek yedikten sonra açıkta güzel kokan yemekleri bırakmayın. Yere dökülen yemek kırıntılarını mutlaka temizleyin. Özellikleri yazları sular karıncalar için çok önemlidir. Islak hacimli yerleri kurulayın. Lavabo, kabin ve banyoları ıslak bırakmayın ve kurulayın. Ortalıkta yemek ve su olmadığı için karıncalar evinize gelmeyecektir. Evinizi doğal malzemelerle temizlemeniz faydalı olacaktır. Evinizde dışarıda bıraktığınız yemek ve su yoksa ve hala karıncalar ortalıkla geziniyorsa karıncaların yuvaları evinizde olabilir.

Ev eski ve zemin katta ise karınca yuvası olma ihtimali yüksektir. Karıncaların birbirleriyle iletişimini bozmakta evden uzaklaşmalarını sağlayacaktır. Bunun için doğal sirke kullanmak faydalı olacaktır. Karıncaların gidip geldiği yol üzerini sirkeli suyla sildiğiniz de karıncalar yollarını şaşırır ve güzergahları bozulur. Artık ezberlemiş oldukları yol olmadığı için kafaları karışır ve evinizden uzak dururlar. Bu arada siz dışarıda yemek ve su bırakmamaya devam etmelisiniz. Aksi halde yeniden kendilerine yol yapacaklardır.

Nane de aynı şekilde çok yoğun bir koku yaydığı için karıncaların birbirleriyle iletişimini koparacaktır. Nanenin kendisini veya yağını suyla birlikte karıştırarak yerleri paspaslayın. Bu şekilde evinizdeki kokular gidecektir ve karıncalar gelmeyecektir. Naneli su aynı zamanda havanın temizlenmesini sağlar ve daha rahat nefes alırsınız. Ayrıca nane kokusundan tüm haşarat nefret ettiği için hepsi evden gidecektir. Sadece 1 kere yapmak işe yaramayabilir, sürekli olarak naneli suyla evi temizlemeniz gerekecektir. Sürekli evin nane kokması karıncaların ve diğer canlıların eve gelmemesini sağlayacaktır.

Tarçın bunların içinde en etkilisidir. Karıncalar tarçının kokusunu hiç sevmezler. Tarçını karıncaların geldiği yolun üzerine serperek eve gelmelerini engelleyebilirsiniz. Tarçını suyla karıştırmanıza gerek yoktur. Tarçından kale duvarı yapmış olursunuz ve karıncalar buradan geçemezler. Karanfil yağı ve tarçın yağı da işe yarayacaktır.

Erkan Şamcı’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir