İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Karbon Peeling ile Cilt Tedavisi

Karbon Peeling ile Cilt Tedavisi

Karbon Peeling Tedavisi

Karbon Peeling ile Cilt Tedavisi yazımızda cilt lekelerinin giderilmesinde uygulanan karbon ve q switch lazer yöntemini, hangi cilt rahatsızlıklarına uygulandığını, yaş aralığını ve etkisini yazdık.

Cilt Lekelerine Karbon Peeling Uygulaması

Yaz döneminde ciltte kurumalar meydana gelmektedir. Güneş yanıkları da ciltte lekelenmeler meydana getirmektedir. Ciltte oluşa lekeleri çıkarmada çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu uygulamaların başında karbon peeling gelmektedir. Karbon peeling, Q switch lazer denilen özel dalga boyundan üretilen bir lazerdir. Cilt lekelerinde, güneş lekelerinde, çillenmelerde, ciltteki gözenekler, kırışıklıklar gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Lazerin farklı dalga boyları bulunmaktadır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Dövmesini sildirmek isteyen kişilere de bu lazer kullanılmaktadır.

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin

Karbonla Cilt Lekesi Tedavisi

Özel kremsi bir madde olan karbonlu karışım kişinin cildine sürülür. 10 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra uygun dalga boyu ile cilt taranır. Q switch lazer ile cilde uygun dalga boyu verilir. Cildi ufaktan soyar ve peeling işlemi yapmış olur. Akne tedavisinde de aktif rol oynar. Ağırlaşmış aknelerin azaltılmasında da etkilidir. Akne izleri hafifletilmektedir. Ciltteki lekelerin hafifletilmesinde kullanılmaktadır. Ciltte gözenek ve kırışıklıkların hafifletilmesinde çok yararı olmaktadır. Kişinin tam iyileşmesi için minimum 4 seans tedaviye katılması gerekiyor. Seans aralıkları bir hafta ile 10 gün arası değişmektedir.

Lazer tedavisi her cilt tipine uygundur ve mevsim aralığı ayırt etmemektedir. İstediğiniz zaman lazer tedavisini uygulatabilirsiniz. Yöntem her yaştan kişiye yapılabilmektedir. Yazın rahatlıkla cilt tedavisini uygulayabilirsiniz. Karbonla cilt lekesi tedavisini her türlü cilt rahatsızlığınız için uygulayabilirsiniz. Karbon tedavisi ile diğer cilt tedavileri birlikte uygulanabilmektedir. Prp tedavisi, gençlik aşısı tedavisi, mezoterapi, fraksiyonel lazerler gibi tedavilerle birlikte karbon peeling birleştirilip kullanılabilmektedir. Cilde uygulanacak tedavinin uzman doktor tarafından belirlenmesi ardından peeling yöntemi uygulanması kişinini cilt sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır.

En Çok Uygulanan Tedaviler

Gençlerde en çok ciltteki akne tedavilerinde kullanılmaktadır. Yaşlı kişilerde daha çok ciltteki kırışık tedavilerinde kullanılmaktadır. Hamile bayanların bu tür işlemlerden uzak durması önerilmektedir. Her hangi bir deney yapılmadığı için zararlı olup olmadığı bilinmemektedir.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar’ın videosundan yararlanılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir