İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme Hakkında Bilgi

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme yazımızda karaciğer yağlanması nedeniyle oluşan sağlık sorunlarını ve sağlıklı kilo verdiren uygulamaları yazdık.

Kanama Durdurucular-Karaciğer Rahatsızlığı

Karaciğer Yağlanması ve Çözümleri

Karaciğer Yağlanması sizde oluşursa bütün hastalıklar sizde görünmeye başlar. Karaciğerinizin yağlanıp yağlanmadığını, göbek çevrenizin büyüklüğünden anlayabilirsiniz. Bel ölçümünüz de kadınlar 88 cm üzeri, erkekler de 102 cm üzeri çıkıyorsa karaciğeriniz yağlanıyor demektir. Belinizi mezura yardımıyla ihtiyaç duyduğunuz zamanlar ölçün ve bu yazmış olduğumuz değerlerin altında olmasına dikkat edin. Tam olarak dik durun ve göbek hizanızdan belinizin boyunu ölçün. Bu sizin sağlığınızı kazanmanız için başlangıç aşaması olacaktır. Karaciğeriniz yağlandığı zaman tüm vücut işleyişi bozulmaya başlar. Zayıflamak için hap kullanmayın, doğal yollardan zayıflayın. Kullanmış olduğunuz haplar sizi zayıflatırken hasta olmanıza da neden olur. Eğer hapın içerisinde amfetamin var ise ondan uzak durun.

Doğal elmalı limon sirkesi yaparsanız zayıflamanıza yardımcı olur. Her yemekten önce 1 bardak sirkeyi için eğer içemiyorsanız çorbanıza katabilir, öylece içebilirsiniz. Elmalı limon sirkesi metabolizmanızı hızlandırarak çabucak yediğiniz besinleri yakmanızı sağlar ve doğal bir şekilde zayıflamanızı sağlar. Bol bol hareket etmeye özen gösterin. Hareketsizlik en büyük kilo alma nedenidir. Karaciğer yağlanmasına karşı önleminizi alın ve sağlığınızı kaybetmeyin.

Karaciğer Yağlanması

Karaciğer Yağlanması ve Karaciğer Sağlığı

Günlük karaciğerinizi temizleyecek meyve ve sebzeler tüketin. Elma, kivi, üzüm, kiraz, ıspanak, enginar, kuşkonmaz, turp gibi. Kızarmış veya dondurulmuş gıdalardan uzak durun. Şeker içeren içeceklerden uzak durun. Yüksek miktarda protein ve karbonhidrat almamaya dikkat edin. Antioksidan içeriği yüksek gıdalar alın. Portakal, limon, yaban mersini ve domates gibi. Hangi ilaçları kullandığınıza dikkat edin. İlaçlar karaciğeri yorar.

Karaciğer Yağlanması

Sağlıklı Kilo Vermenizi Sağlayacak Tavsiyeler

  1. Yemek yeme probleminin başlangıcı beyinden geçer. Karar vererek kiloya dur derseniz o kilolar sizden uzaklaşacaktır. Bahaneler üreterek hiç bir şeyi çözemezsiniz. Kararınızı verdiniz ve yapabileceğinize inanarak kilo verme işlemine başlayın. Güçlü olursanız kilo alımını dur dersiniz. İradenize hakim olun ve kararlı olun. Kendinize zararlı olan şeyleri yemekten vazgeçin ve sağlıklı yaşayın. Bu gibi telkinlerle fazla kilolardan kurtulun. Sizin yapamayacağınız şey yoktur ve rahatlıkla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
  2. Su içmeye özen gösterin. Bol bol su içerek vücudun ihtiyaç duyduğu suyu ona verin. Su içerek kabızlıktan kurtularak bağırsak sisteminizi normal seviyesine getirmelisiniz. Bunu da sadece bol su içerek yapabilirsiniz. “Su hayattır” sözü boşuna söylenmemiştir. 2,5 litre su içmeye dikkat edin. Sonuçta vücudumuzun çoğunu su oluşturmaktadır.
  3. Akşam uyumadan 4 saat kadar önce yemek yemeyi kesmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Akşam meyve yemekte size kilo ve şeker olarak geri döner.
  4. Ekmek yemeyi çok azaltın. Her ne ekmeği olursa olsun ekmeği bir iki dilim kadar yemelisiniz. Tümüyle ekmeği kaldırmak iyi değildir, fakat az yemelisiniz. Sağlıklı ekmek için geçerlidir bunlar, hazır aldığınız ekmeklerden uzak durun.
  5. Egzersiz yapmayı unutmayın. Sağlıklı kilo vermenize katkı da bulunacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı Karışım

Metabolizma Hızlandırıcı olarak 1 kase yoğurdun içine limon suyu koyun ardından içine 1 çay kaşığı sumak ve 1 tatlı kaşığı kadar pul biber koyun karıştırın. Bu karışımı akşam yatmadan önce tüketin.

Zayıflatan Kür

Zayıflatan kürün içerisinde 1 çorba kaşığı mahlep, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı tarçın ve 1 çorba kaşığı çörekotu vardır. Bu karşımı yemeklerden 15 dakika önce tüketin. Bu uygulamaları yapın, karaciğer yağlanmasının önüne geçeceğinizi garanti ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir