Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme

Paylaş

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme yazımızda karaciğerin yağlanmasının yol açtığı sağlık sorunları ve sağlıklı kilo verdiren uygulamaları yazdık.

karaciger-koru

Karaciğer Yağlanması ve Çözümleri

Karaciğer Yağlanması sizde oluşursa bütün hastalıklar sizde gözükmeye başlar. Karaciğerinizin yağlanıp yağlanmadığını göbek çevrenizin büyüklüğünden anlayabilirsiniz. Bel ölçümünüz de kadınlar 88 cm üzeri erkekler de 102 cm üzeri çıkıyorsa karaciğeriniz yağlanıyor demektir. Belinizi mezura yardımıyla ihtiyaç duyduğunuz zamanlar ölçün ve bu yazmış olduğumuz değerlerin altında olmasına dikkat edin. Tam olarak dik durun ve göbek hizanızdan belinizin boyunu ölçün. Bu sizin sağlığınızı kazanmanız için başlangıç aşaması olacaktır. Karaciğeriniz yağlandığı zaman tüm vücut işleyişi bozulmaya başlar. Zayıflamak için hap kullanmayın, doğal yollardan zayıflayın. Kullanmış olduğunuz haplar sizi zayıflatırken hasta olmanıza da neden olmaktadır. Eğer hapın içerisinde amfetamin var ise ondan uzak durun. Doğal elmalı limon sirkesi yaparsanız zayıflamanıza yardımcı olur. Her yemekten önce 1 bardak sirkeyi için eğer içemiyorsanız çorbanıza katabilir öylece içebilirsiniz. Elmalı limon sirkesi metabolizmanızı hızlandırarak çabucak yediğiniz besinleri yakmanızı sağlar ve doğal bir şekilde zayıflamanıza neden olur. Bol bol hareket etmeye özen gösterin. Hareketsizlik en büyük kilo alma nedenidir. Karaciğer yağlanmasına karşı önleminizi alın ve sağlığınızı kaybetmeyin.

bel-olcusu

Karaciğer Sağlığı

Günlük karaciğerinizi temizleyecek meyve ve sebzeler tüketin. Elma, kivi, üzüm, kiraz, ıspanak, enginar, kuşkonmaz, turp gibi. Kızarmış veya dondurulmuş gıdalardan uzak durun. Şeker içeren içeceklerden uzak durun. Yüksek miktarda protein ve karbonhidrat almamaya dikkat edin. Antioksidan içeriği yüksek gıdalar alın. Portakal, limon, yaban mersini ve domates gibi. Hangi ilaçları kullandığınıza dikkat edin. İlaçlar karaciğeri yormaktadır.

karaciger-beyin-kontrol

Sağlıklı Kilo Vermeniz İçin Bir Kaç Madde Sıraladık

  1. Yemek yeme probleminin başlangıcı beyinden geçer. Karar vererek kiloya dur derseniz o kilolar sizden uzaklaşacaktır. Bahaneler üreterek hiç bir şeyi çözemezsiniz. Kararınızı verdiniz ve yapabileceğinize inanarak kilo verme işlemine başlayın. Güçlü olursanız kilo alımını dur dersiniz. İradenize hakim olun ve kararlı olun. Kendinize zararlı olan şeyleri yemekten vazgeçin ve sağlıklı yaşayın. Bu gibi telkinlerle fazla kilolardan kurtulun. Sizin yapamayacağınız şey yoktur ve rahatlıkla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
  2. Su içmeye özen gösterin. Bol bol su içerek vücudun ihtiyaç duyduğu suyu ona verin. Su içerek kabızlıktan kurtularak bağırsak sisteminizi normal seviyesine getirmelisiniz. Bunu da sadece bol su içerek yapabilirsiniz. “Su hayattır” sözü boşuna söylenmemiştir. 2,5 litre su içmeye dikkat edin. Sonuçta vücudumuzun çoğunu su oluşturmaktadır.
  3. Akşam uyumadan 4 saat kadar önce yemek yemeyi kesmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Akşam meyve yemekte size kilo ve şeker olarak geri döner.
  4. Ekmek yemeyi çok azaltın. Her ne ekmeği olursa olsun ekmek bir iki dilim kadar yemelisiniz. Tümüyle ekmeği kaldırmak iyi değildir fakat az yemelisiniz.
  5. Egzersizlerinizi eksik etmeyin. Sağlıklı kilo vermenize katkı da bulunacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı Karışım

Metabolizma Hızlandırıcı olarak 1 kase yoğurdun içine limon suyu koyun ardından içine 1 çay kaşığı sumak ve 1 tatlı kaşığı kadar pul biber koyun karıştırın. Bu karışımı akşam yatmadan önce tüketin.

Zayıflatan Kür

Zayıflatan kürün içerisinde 1 çorba kaşığı mahlep, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı tarçın ve 1 çorba kaşığı çörek otu vardır. Bu karşımı yemeklerden 15 dakika önce tüketin. Bu uygulamaları yapın, Karaciğer Yağlanmasının önüne geçeceğinizi garanti ederiz.

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Kilo Verme.

Paylaş

Admin

Yavuz Mental Kuruluş 17 Eylül 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir