İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Kan Gruplarına Göre Kansızlık Nedenleri

Kan Gruplarına Göre Kansızlık Nedenleri

Kan Gruplarına Göre Kansızlık

Kan Gruplarına Göre Kansızlık Nedenleri yazımızda kan gruplarının yiyeceklere karşı nasıl bir durum sergilediği, hangi kan grubunun neyi hazmedemediği ve kansızlığa neden olduğunu yazdık.

Kan Gruplarının Farklılıklarının Oluşması

Kan gruplarına göre insanların vücutları, bazı yiyeceklere karşı kendisini savunmaya almaktadır. İnsanlarda bulunan 0, A, B ve AB kan grupları içlerindeki yapılar nedeniyle yiyeceklerin kolay sindirilmesini veya onlara karşı savunma yapmasına neden olmaktadır. B kan grubunda olanlar kanatlı hayvanları, kırmızı mercimeği, tahini yerse onlarda değişiklik olur. Enzimler üzerinden bu farklar oluşmaktadır. Kan gruplarının yapılarının farklı olması da farklı yiyecekler yemelerine neden olmaktadır. Bir A kan grubu, B kan grubuna kan veremiyor; vücut farklı kan grubunu kabul etmiyor. 0 kan grubu olursa kabul eder. Çünkü 0 (sıfır) ilk kan grubudur.

İnsanların kan grupları sistemlerinin de birbirinden farklı olduğunu göstermektedir. 0 kan grubu insanlığın ilk kanıdır. Hz. Adem (a.s)’dan itibaren 0 kan grubu insanlarda bulunmaktaydı. Tüketilen gıdalar nedeniyle zamanla 0 kan grubu bozularak A, B ve AB kan grupları meydana gelmiştir. Pozitif negatiflikte eklenmiştir.

Kan Gruplarına Göre Kansızlık
Kan Grupları

Kan Gruplarına Göre Kansızlık Nedenleri

Vücut kendini sürekli olarak onarmaktadır. Sağlıklı beslenme ile bu onarma işlemi doğru bir şekilde gerçekleşmektedir. İnsanlar kan gruplarına göre yiyecekler tüketmelidir. O kan grubunda olanlar Allah’ın yarattığı her şeyi yiyebilmektedir. Kimyasallar ve diğer değiştirilmiş gıdalar hariç.

O kan grubunda olanların kansız olmalarının nedeni un ve süt tüketmektir. Un ve süt tüketimi asitik bir ortam oluşturduğu için kansızlığa neden olmaktadır. Karnabahar ve elma tüketimi de kansızlığa neden olmaktadır.

A kan grubunun kansızlık nedeni kırmızı et tüketimidir. Kırmızı et yerine A kan grubunda olanlar tarımsal protein içeren gıdalar tüketmelidir. Mercimek ve kuru incir protein için idealdir.

B kan grubunda olanlar tavuk eti yerse kansız kalırlar. Kırmızı mercimek, tahin, susam, esmer bulgur yiyen kansız kalır. Kansızlığın yanı sıra tansiyon ve kolesterole de neden olmaktadır.

AB kan grubunda olanlar dana eti ve tavuk eti yerseler kansızlık meydana gelir. Balık ve diğer hayvanların etlerini yiyebilirler. Dana ve tavuk eti hazmedilemeyip aside dönüşür. Asitte kansızlık yapmaktadır. Çekirdek de tüketmemeleri gerekir.

Kan Gruplarına Göre Kansızlık Nedenleri-Gazeteci Yazar Mehmet Ali Bulut’un videosundan yararlanılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir