You are currently viewing Kalsiyum Beslenme Programı
Vegan

Kalsiyum Beslenme Programı

  • Post author:
  • Post category:Sağlık / Yaşam
  • Reading time:3 mins read
  • Post comments:0 Yorum
  • Post last modified:29 Mart 2020

Kalsiyum Beslenme Programı yazımızda kış ayından fazla kilolar ile çıkanların uygulayacağı ve haftanın iki günü kalsiyum beslenmesi ile fazla kilolarından kurtulacağı Kalsiyum Beslenmesini yazdık.

Kalsiyum Beslenme İle Zayıflama

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte kışın alınan fazla kilolar sorun oluşturabilmektedir. Çok acil kilo vermek isteyenler haftada 2 gün kalsiyum beslenmesi yapabilirler. Kısmi vejetaryen bir beslenme şeklidir. Kalsiyum beslenmesinde et bulunmamaktadır. Pilav, makarna türü karbonhidratlar da kalsiyum beslenmesinin içeriğinde yer almamaktadır.

Kalsiyum beslenmesinde sabahleyin bir bardak süt yada yoğurdun içerisine 2-3 yemek kaşığı yulaf koyun. Artı 1 porsiyon meyve yiyin. Öğlenleyin zeytinyağlı sebze yemeği yiyin. 1 dilim ekmek, salata ve yoğurdu menünüze ekleyin. İkindi vaktinde eğer karnınız acıktıysa, 1 fincan sütlü kahve ve yanında 2-3 tane kayısı, çiğ badem, fındık, fıstık veya diğer kuruyemişleri koyabilirsiniz. Akşam yemeği de öğlen yemeğinin aynısı olacaktır. Zeytinyağlı sebze yemeği, 1 dilim ekmek, salata ve yoğurt tüketin. Kalsiyum beslenmesini haftada 2 gün yapmalısınız. Diğer günlerde yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Bu tarz beslenme şeklini tüm hayatınız boyunca yaparsanız, kalp hastalığına yakalanma riskiniz azalır, yaşlanma süreniz azalır, çok rahat kilo verebilirsiniz. Kalsiyum beslenmesini aşırı yemek yediğiniz günden sonra uygulayarak telafi niyetine yapabilirsiniz.

Yoğurt Tarifi

Sağlıklı Beslenmeyi Hayata Katmak

İnsanların genel olarak yaşama süreleri artarken, sağlık problemlerinde de artış yaşanmaktadır. Sağlıklı bir hayat yaşayabilmek için sağlıklı beslenmeyi hayatımıza uygulamalıyız. Sağlıklı yaşlanmak ve hastalıklardan korunmak için yenilen şeylerin ve miktarlarının bilincinde olmamız gerekiyor. Yiyecekleri ilacınız gibi düşünmelisiniz. Çok yerseniz hastalanırsınız, az yerseniz beslenirsiniz. Organik yiyecek bulduğumuzda da kararında tüketmeliyiz. Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi doğal yiyeceklerinde fazlası sağlığımıza zararlıdır.

Kalsiyum Beslenme Programı-Uzman Dr. Ayça Kaya’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın