İçeriğe geç
Anasayfa » Mutfak » Kahvenin Acılığını Hafifletmeye Yardımcı Olacak Kolay Bir Tüyo

Kahvenin Acılığını Hafifletmeye Yardımcı Olacak Kolay Bir Tüyo

Kahvenin Acılığını Hafifletmeye Yardımcı

Kahvenin Acılığını Hafifletmeye Yardımcı Olacak Kolay Bir Tüyo

Kahvenin Acılığını Hafifletmeye Yardımcı Olan Baharat Tarçın

Kahve, sabahları yataktan kalktığımda en çok beklediğim şeylerden biri ve eminim birçok insan bunu anlayabilir. Kahvenin aroması ve kafein içeriği onu gezegendeki en popüler içeceklerden biri yapar ve çoğumuz için güne başlamak için olmazsa olmazlardandır.

Siyah kahvenin fincan başına sadece beş kalorisi vardır, antioksidan ve antienflamatuar bileşenlerle doludur. Kalbinize ve beyninize sağlık yararları bile sağlayabilir ve diyabet riskinizi düşürmenize yardımcı olabilir. Ancak krema ve şeker, bardağınıza eklenen şeker ve yağ içeriğini hızla artırabilir.

Neyse ki, herhangi bir şeker veya krema eklemeden kahvenin acılığını hafifletmeye yardımcı olabilecek kolay bir tüyo var. Demlemeden önce kahve telvesine birkaç sallama tarçın ekleyin. Bunu ilk denedikten sonra bağımlısı oldum. Evinizin fırın gibi kokmasını sağlayacak ve kahvenize hafif ama hoş bir baharat katacaktır. Baharat, lezzet ve zenginlik katarak kahvenize başka bir şey eklemenize gerek kalmadan daha tatmin edici hale getirecektir.

Kuru Ağaç Kabuğu Tarçın

Şaşırtıcı aromasının yanı sıra, tarçının kendi başına bir dizi sağlık faydası vardır.

Kolesterolleri düşürmede, kanser riskini azaltmada ve nörodejeneratif hastalıkların yönetimine yardımcı olmada terapötik bir rol oynayabilen güçlü anti-inflamatuar etkilere sahiptir. Ayrıca egzersizden kaynaklanan kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca araştırmalar, kan şekerini daha dengeli hale getirmek için en iyi baharat olabileceğini göstermiştir ki bu özellikle prediyabet veya şeker hastalığınız varsa yardımcı olabilir.

Kahve, dünya çapında birçok insan için bir bekleme aracıdır ve birçok sağlık yararı içerir. Acıyı kesmek için genellikle krema veya şeker eklerseniz, bir sonraki tencerenizi hazırlamadan önce zemine bir miktar tarçın eklemeyi deneyin. Bu, şeker eklemeden lezzet katmaya yardımcı olacak ve tarçının faydalarından da yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Kaynak: eatingwell.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir