Kişisel GelişimPsikolojiYaşam

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar yazımızda insanların toplumda yalan söylemeye itilmesi, kadınların en çok söylediği ve erkeklerin en çok söylediği yalanları yazdık.

Yalan Söylemeye Alışmak

İnsanlar yaşamda yalan söylemeye teşvik edilerek yalan söylemeleri arttırılmaktadır. Yalanlar insanların işine geldikleri gibi kullanılmaktadır. Bir kere yalan söyleme başladığı zaman, devamı gelirse artık normal bir davranış olarak kişiye benimser. Kadınlar erkeklere göre yalan söylemede daha yeteneklidir. Küçük ve pembe yalanlar başta tehlikeli gözükmeyebilir fakat alışıldıkça insanlara zararlı yalanlar söylemeye neden olur. Yalan söyleme ilk aileden öğrenilir. Anne ve baba kendi sorunlarını çözmek için çocuklara yalan söylemeyi öğretirler. Örnek vermek gerekirse; Konuşmak istemediğiniz biri size telefon ediyorsa ve çocuğunuz telefona baktıysa, anne veya baba çocuğuna evde olmadığı yalanını sessizce söylemesini söyler. Çocukta yalan söylemeye başlar.

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar Neler

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar Neler?

Kadınlar en çok kiloları hakkında yalan söylerler. Kilo takıntısı ve beğenilme duygusu onları yalan söylemeye iter. Ben şişman değilim yalanı en çok söylenen yalandır. Şişman olmadığını diğerlerine söyleyerek kendisini de kandırmaktadır. Ödem, gaz, hormonlar, özel dönem, tiroid gibi bahaneler öne sürülerek fazla kilolar konusunda yalan söylenir. Hiç yemediği yalanı da kilo ile alakalı söylenir. Küçük bir dilim yemek yeyip, midem anca bu kadar alıyor diyebiliyorlar. Kiloların nereden geldiği başka bir konu tabi ki.

Kadınların en çok yaptığı da hiç rol yapamıyorum, hiç yalan söyleyemiyorum sözleridir. Kadınların kıskanç olmama yalanı da oldukça fazladır. Eşlerinin önceki yaşamında yaşadığı ilişkilerini anlatmasını isterler, kıskançlık duygusu kendisini göstermeye başlar. Diğer kadınları mutlaka kıskanırlar. Erkekler kadınların kafasına önceki ilişkilerini sokarsa, bir daha onun altından kalkması zor olur. Geçmiş geçmişte kaldı lafı kadınlar için asla geçerli değildir. Erkeklerin mutlaka geçmişi anlatmaması gerekir.

Aile Hayatında İdeal Erkek

Erkeklerin Yalan Söyleme Taktiği

Erkeklerin en çok söylediği yalan şekli “ne alakası var ya” sözüdür. Bir kişi içindeki suçluluk duygusunu örtmek için bağırma gereği duyar. Ne alakası var ya, nerede gibi sözleri bağırarak söylerseler bu suçlu olduğunu gösterir. Erkeklerde karşı tarafa biz delikanlıyız, bizde yalan olmaz sözleri söylerler. Bu sözlerde erkeklerin yalanlarını ört pas etmek için kullanılır. Kim erkekler hiç yalan söyleyemezken, kimi erkeklerde mükemmel derecede yalan söyleyebilir. Yalan söyleye söyle artık yalan söyleme uzmanı olurlar. Erkeklerin bir diğer en çok kullandığı yalan parasının olmamasıdır. Parası vardı fakat bir arkadaşa verdim yalanı çokça kullanılmaktadır. Verilen paranın yüksek ihtimalle verilmeyeceği veya çok zaman sonra verileceği aşikarken, erkekler parasını vermemek için yalana başvurmaktadır.

Kadınların ve Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar-Dr. Zafer Akıncı’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir