Jimu Robot İncelemesi

Jimu Robot İncelemesi

Jimu Robot İncelemesi yazımızda Jimu markasının üretmiş olduğu çocukların akıl gelişimi açısından çok faydalı olan ve bir çok parçayı birleştirdikten sonra kodlar yazarak robotu hareket ettirebileceğiniz robotun detaylarını yazdık.

Robot Yapma Kiti Jimu

Robot yapma kiti ile kendi robotunuzu yapabilirsiniz. Mühendis olmanıza gerek kalmadan hazır parçaları birleştirdikten sonra ufak yazılımlarla robotu hareket ettirebileceksiniz. Robot aynı parça birleştirmeli oyuncaklara benzemektedir. Parçaları birleştirdikten sonra kodlama yaparak robota hayat verebilmektesiniz. Sıfırdan robot dünyasıyla tanışmış oluyorsunuz. Robot yapma kitini ilk açtığınızda bir çok kutunun içinden parçalar ve rehber kitabı çıkacaktır. Robot kiti yapımında Jimu Robot kullanılmıştır. Parçaları birleştirmeden önce akıllı telefonunuza Jimu uygulamasını indirmelisiniz. Buradan kodlama ve robotu yönetme işlemlerini yapacaksınız. Satın almış olduğunuz robotun aynısı telefon ekranınızda çıkacaktır. Jimu Robots markasının bu modeli dışında 7 tane daha model robotu bulunmaktadır. BuilderBots Kit, AstroBot Kit, BuzzBot & MuttBot Kit, TankBot Kit, MeeBot Kit, Explorer Kit, Animal Add-On Kit, Inventor Kitlerdir. Uygulamada Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

jimu-robot-yapma

Kurulumu Başlatma

Ekranda bulunan Kur(Setup) tuşuna bastığınız uygulama sizi robotu yapmak için yönlendirecektir. İlk parça Servo ID-01’dir. Yeşil kutuda Servo ID motors parçaları bulunmaktadır. Diğer malzemeleri de birleştirdikçe cep telefonunuzda bulunan uygulama da ilerliyorsunuz. Bol malzemesi olduğu için uygulama sizi güzel bir şekilde yönlendirmektedir. Malzemelerin çokluğu gözünüzü korkutmasın. İlk robotunuzu yaptıktan sonra diğer robot modellerini de almayı isteyeceksiniz. Robotu oluşturduğunuzda gözlerinde bulunan malzemeler sayesinde sensörler hareketleri algılayıp ona göre hareket edecektir. Robotların arka kısımlarında açma kapatma tuşu bulunmaktadır. Robotu oluşturduktan sonra akıllı telefondan robotu oluşturduğunuz iletisi gelir. Telefon Bluetooth üzerinden robota bağlantı sağlamaktadır. Tüm bağlantıları uygulama üzerinden görebilirsiniz. Uygulama üzerinden yazılacak kod blokları sayesinde robot hareket edecektir. Robotlar çocukların oynayacağı seviyelerde ve yetişkinlerin robotlarını yönetebileceği seviyelerde de üretilmiştir.

jimu-kodlama

Türkiye’de Jimu robotlarının fiyatı modeline göre 250 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Jimu Robot hakkında ayrıntıları sitesinden öğrenebilirsiniz. jimurobots.com

Robotların İş Dünyasına Girmeye BaşlamasıRobotik Cerrahinin Ameliyatlarda KullanılmasıRobotik Fizik Tedaviler yazılarına da bakabilirsiniz.

Jimu Robot İncelemesi.

Yorum yapın