Japonya Gezisi Tecrübesi

Japonya Gezisi Tecrübesi yazımızda Japonya’ya gitmeyi düşünenler için Japonya hakkında bilgiler, Japonların ülkemiz insanlarında yanlış bilinen bazı kişilikleri, Japonların iyi özellikleri, yemek kültürü ve cosplay kültürünü yazdık.

Japonya Gezisi-Japonlar Hakkında Bilgiler

Japonlar ile ilgili gerçek yaşam tecrübelerini yazacağız. Japonya’da sanılanın aksine herkes İngilizce konuşmamaktadır. İngilizce konuşmak yerine Japonca konuşma daha fazladır. Japonca bilmek çoğu kişiye yetmektedir. Japonlar için çok saygılı insanlar diye bir algı vardır. Bu algıda siz Japonya’ya gidince değişmektedir. Japonların saygılı olması çok abartılmıştır, eğer siz Japonya’ya giderseniz o kadar da saygılı olmadıklarını göreceksiniz. Başınıza herhangi bir şey geldiğinde onlardan yardım istediğinizde size çoğu yardım etmeyecektir. Kendi problemleri olmadığı için sizin yardım alma teklifinizi kabul etmeyeceklerdir. Ülkemizde yardım isteyene biz her zaman elimiz geldiğince yardım ederiz. Fakat Japonların da böyle kişilikleri olduğunu sanıyorduk, tam tersi kendi işini kendin hallet havasındalar.

Türkiye’den Japonya’ya uçak ile yolculuk yapmak 11 saat sürmektedir. Japonya’nın başkenti olan Tokyo aşırı kalabalık bir şehirdir. İnsanların hasta olmamak için maske ile gezdiğini belirtelim. Japonya’da Dövme Gösterme Yasağı da bulunmaktadır. Diğer ülkelerin garip yasaklarını yazımızda okuyabilirsiniz. Japonlar hakkında fazla abartılan durumlar böyledir.

Japonya Gezisi

Japonların Çalışma Prensipleri ve Temizliği

Japonya’nın en güzel yanı düzenli ve temiz bir ortamının olmasıdır. Japonlar temizliğe ve hijyene çok önem verirler. Düzenli yaşamakta onlar için en önemli yaşama biçimidir. Japonların çalışma prensipleri dünyaya örnek gösterilmektedir. Sürekli olarak gelişmeyi hedef alırlar. Tokyo’nun 10 milyona yaklaşan nüfusu belirli bir düzen içerisinde yaşamaktadır. İstanbul’un da nüfusu 15 milyon fakat karışıklık her yerde görülmektedir. Japonlar temizliğe o kadar önem vermektedir ki sokaklarda çöp ve kirlilik bulamazsınız. Japonlar çalışma ve düzen sistemlerini çok iyi kurduğu için boş gezen insan göremezsiniz. Çalışma saatlerinde sokaklarda gezen insan sayısı çok azdır.

Dünya Üzerindeki Değişik Eğitim Modelleri-Japonya

Japonya’da Yemek

Japonya’ya gidince suşi yemeniz gerekiyor diye bir kural yoktur. Suşinin ana vatanı Japonya’dır, fakat suşi yemenin zararlarını yazımızdan okuyabilirsiniz. Mümkün olduğunca suşi yememeyi dikkat edin. Çiğ balık yemenin zararlarını bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Japonya’nın Tokyo kenti en fazla 5 yıldızlı restoranlara sahip yerler arasındadır. Yemek kültürü de bu yönde çok gelişmiştir. Japonların kahvaltı geleneği olmadığı için Türkler kahvaltı yapmada zorlanabilir. Ülkemiz insanlarının zengin kahvaltı yapma kültürü olduğu için Japon kahvaltısı yeterli gelmeyecektir. Japonların ünlü çubukla yemek yeme alışkanlığını diğer insanlarda rahatlıkla yiyebilir. Çubuk kullanamayanlar için özel yemek yeme çubukları verilmektedir.

Japonya Gezisi-Teknolojinin Kullanımı

Tokyo‘da hayat Türkiye’ye göre daha pahalıdır. Özellikle giyim alışverişleri size pahalıya gelecektir. Japonlar teknolojik ürün olarak dünya üzerinde olan ürünlerden farklı bir şeyler kullanmamaktadır. Japonların teknolojiyi geliştirdiği ve ülkesinin her yerinde teknolojiyi kullandığı söylenir fakat diğer ülkelerden çok ilerde değildir. Gelişmişlik olarak Amerika’nın şehirlerine benzemektedir. Diğer ülkelerden ayrı olarak masaj aletlerinde teknolojik yenilikleri bulunmaktadır. Geriye kalan çoğu şey aynıdır.

Japonya’da Cosplay Günlüğü

Cosplaylerin çıktığı ülke olan Japonya’da sokaklarda bu tür giyinen kişileri göremezsiniz. Japonya’ya gitmeden önce cosplaylerin caddelerde olduğunu zannedenler büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaktır. Birkaç tane cosplay görebilirsiniz. Çoğunlukla özel etkinliklerde cosplay kıyafetleri ile insanlar görülmektedir.

Japonya Gezisi Tecrübesi.

Yorum yapın