Anasayfa » Araçlar » Japon Honda Ekim Ayında Mikro Boyutlu Elektrikli Van Satışına Başlayacak

Japon Honda Ekim Ayında Mikro Boyutlu Elektrikli Van Satışına Başlayacak

Honda, 2024'de Mini Ticari Elektrikli Minibüs

Japon Honda Ekim Ayında Mikro Boyutlu Elektrikli Van Satışına Başlayacak

Japon otomobil üreticisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Honda Motor’un Japonya dağıtım endüstrisini hedef alan mikro boyutlu bir elektrikli minibüsün satışına Ekim ayında başlayacağını ve pazarın giderek kalabalıklaşan bir kısmına katılacağını söyledi.

Şirket, yaptığı açıklamada, küçük elektrikli ticari minibüsün 245 km (152 mil) seyir menziline sahip olacağını söyledi. Düşük güçlü, düşük vergili yerli araçlar olan “kei” aracı olarak sınıflandırılacak.

Yeni modelin piyasaya sürülmesi, Japonya’nın hacim bakımından en büyük ikinci otomobil üreticisinin gelecek yıl elektrikli kei binek otomobili satışına başlamayı planlamasıyla birlikte gerçekleşti.

Honda, Japonya’nın önemli kei mikro boyutlu otomobil pazarında bir güç merkezidir. N-Box modeli, Japonya’nın kei binek araç pazarında uzun süredir üst sıralarda yer alıyor.

Mikro kei araçları, kısmen nispeten ucuz fiyatları nedeniyle, Japonya’nın kentsel alanlarına ve kırsal kesimlerine tarım ürünleri, paketler ve diğer malları dağıtmak için işletmeler ve hane halkı arasında oldukça popülerdir.

Bu lansman, Toyota Motor’un Daihatsu’daki güvenlik testi skandalının ardından Suzuki Motor ve Daihatsu ile birlikte geliştirdiği küçük elektrikli minibüsün lansmanını ertelemesinden aylar sonra gerçekleşti.

Mitsubishi Motors Corp, Aralık 2023’te kendi küçük ticari minibüsü Minicab EV’yi yeniden piyasaya sürdü.

Japon Honda Ekim Ayında Mikro Boyutlu Elektrikli Van Satışına Başlayacak-Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir