Kişisel GelişimPsikolojiYaşam

İyi İlişkide Olan İnsanların Her Gün Birbirleri İçin Yaptığı 5 Küçük Ama Etkili Şey

İyi İlişkide Olan İnsanların Her Gün Birbirleri İçin Yaptığı 5 Küçük Ama Etkili Şey

İyi İlişkide Olan İnsanlar

İyi İlişkide Olan İnsanların Her Gün Birbirleri İçin Yaptığı Şeyler

Neredeyse herkes, gelişen ve bir ömür boyu süren türden gerçekten harika ilişkilerden birine sahip olmayı hayal eder. Ama çok azı bunu nasıl yapacağını biliyor. Hediyeler? Çiçekler? tatil mi? Sırt masajı mı? Çok fazla seçenek var, ancak pahalı olabilirler ve biraz bunaltıcı gelebilirler. İlişkinizi güçlü tutmak neden bu kadar zaman ve çaba gerektiriyor? Büyük jestler güzeldir (ve bazen kesinlikle önerilir), ancak ilişkinizi veya evliliğinizi ayakta tutmak için yapabileceğiniz her gün yapabileceğiniz şeyler vardır. Evliliğinizin (şimdi veya daha sonra) mutlu olup olmadığı konusunda büyük fark yaratan küçük şeylerdir bunlar.

İlişkinizin Sağlıklı Olduğunu Gösteren

İşte Gerçekten Harika Bir İlişki Kurmanın Küçük Ama Etkili Yollarından 5’i

1. Partneriniz Sizinle Konuşurken Göz Teması Kurun

Sabah işe gittiğinizde ve iş arkadaşlarınızla tanıştığınızda gözlerinin içine bakıp günaydın diler misiniz? Kahve siparişi verirken baristanızın gözlerinin içine bakın ve hizmetleri için teşekkür edin. Tabii ki Öyleyse, doğal olarak hayatınızda bir bağlantı kaynağı olarak göz temasını kullanıyorsanız, neden ilişkinizde kullanmayasınız?

Kaç tane çiftle çalıştım anlatamam, kendilerini birbirinden kopuk bulanlar, artık birbirlerinin gözlerinin içine bakmıyorlar. Bunun yerine, partneri odaya girdiğinde aniden çok önemli bir şeyle meşgul olurlar. Diğeri iyi geceler dediğinde gözlerini televizyondan ayırmazlar. Sabah yanağına bir öpücük kondurarak kapıya doğru aceleyle hareket ederler.

Birinin gözünün içine bakmazsanız, ona bağlı kalmak kelimenin tam anlamıyla imkansızdır. İnsanlar göz göze gelerek gelişirler ve buna sahip olmamak sadece evlilikte kaosa neden olabilir. O yüzden bu gece eve girdiğinizde eşinizin gözlerinin içine bakın ve merhaba deyin. Onlarla, önemsediğinizi bilmelerini sağlayacak şekilde bağlantı kurun.

2. Onlara Sık Sık ve Yüreğinizle Sarılın

Önemsiz gibi görünebilir, ancak eşinize her gün sarılmak, ilişkinizi veya evliliğinizi güçlü tutacak şey olabilir, belki de her şeyden daha fazla. Sarılmalar, her ikisi de gelişen bir evlilik için önemli olan iki şey yapar.

Sarılmalar, ilgiyi iletmek için fiziksel temas kullanır. Birinden sarılmanın ne kadar iyi hissettirdiğini bir düşünün. Oldukça iyi değil mi? Ve şimdi sevdiğiniz kişinin size sarıldığını hayal edin. Oldukça şaşırtıcı değil mi?

10 saniyelik bir sarılma, mutluluğu artıran ve depresyonla savaşan iyi hissettiren kimyasal olan oksitosin üretimine yol açar. Günde bir kez 10 saniyelik bir sarılmanın bir çiftin bağlantısını büyük ölçüde derinleştirebileceğini söylüyorlar.

Ayrıca sarılmalar harika bir stres gidericidir. Birini 20 saniye boyunca sıkıca kucaklamanın stresi azalttığı kanıtlanmıştır. Bu ne büyük bir hediye olurdu – bu stresli dünyada kişiye sarılmak ve onun daha az stresli hissetmesini sağlamak. Bu nedenle, düzenli olarak yapmıyorsanız, karşınızdaki kişiye sarılın. Hızlı, ucuz ve etkili!

3. Dikkat Edin ve Zihinsel Notlar Alın

Bana, “Neden sadece ne istediğimi bilemiyor” diyen pek çok kadın tanıyorum. Neden her zaman ona söylemek zorundayım?’ Eğer bir kadınsan, sanırım “evet!” diyorsun. Eğer bir erkeksen, sanırım “Uh!” diyorsun.

Korkarım erkeklerle aynı fikirde olmak zorundayım. Kadınlar birbirlerinin ihtiyaçlarına uyum sağlamada çok iyidirler ama erkeklerin bunu yapması daha zordur. Sonuç olarak, bir erkek ve bir kadın arasında bir mesafe büyüyebilir, çünkü birbirlerini mutlu etme fırsatları kaçırılır.

Hem erkekleri hem de kadınları partnerlerine dikkat etmeye teşvik ederim. Sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri, onları mutlu eden ve üzen şeyleri, yapmaktan hoşlandıkları ve kendilerine yapılmasından hoşlandıkları şeyleri not etmelerini tavsiye ederim.

Ayrıca karı kocayı, eğer alamazlarsa, kendilerine neye ihtiyaçları olduğunu söylemeye teşvik ederim. Karşında sana istediğini vermek isteyen biri varken somurtup küskün olmak için hiçbir sebep yok. Tahmin etmelerini isteyebileceğini biliyorum ama istemezlerse onlara söyle.

Dikkatini veren kişi, partnerine büyük bir sevildiğini hissettirecek kişidir. Evet, sevdiğinizin her ihtiyacını tahmin edemeyebilirsiniz ama dikkat ederseniz çok yakına gelebilirsiniz.

4. Sevdikleri Küçük Şeyleri Sık Sık Yapın

‘Farkı yaratan küçük şeylerdir’ deyişini bilirsiniz. Bu ifadeyi kalbe al, çünkü bu doğru. Küçük jestler ilişkinizi sağlıklı tutabilir ve birlikte mırıldanabilir.

Küçük şeyler derken neyi kastediyorum? Hanımefendinize çiçek getirmekten bahsediyorum. Sana bir görevde yardım ettiği için ona teşekkür etmek istiyorum. Adamından yürüyüşe çıkmasını istemekten bahsediyorum. Yani onların doğum günü için pasta yapmak. Onlara gün boyunca rastgele bir metin bırakmak gibi.

Küçük şeyler, hayatı biraz daha az kasvetli yapan şeyleri yapmak ve karşınızdakine onları düşündüğünüzü hissettiren şeyler, ilişkinizi sağlıklı ve mutlu tutacaktır.

5. Zaman Ayırın

Bu modern dünyada en çok eksik olduğumuz şeylerden biri de zamandır. Zamanımız olmadığı için, çılgınca bir nedenle, öncelik listesinin en altına inen şey ilişkilerdir. İşe, çocuklara ve hobilere zamanımızı isteyerek veririz, ancak çoğu zaman ilişkilerimizi hafife alır ve onlara hak ettikleri zamanı vermeyiz.

Peki, bu çılgın dünyada nasıl zaman kazanıyorsunuz?

Eski sevgilim ve ben her zaman birlikte yatardık. Hep. Evliliğimiz dağılırken bile. Yan yana okurduk ve sonra ışığı kapatırdık ama zaman çok samimi ve rahattı.

Başka bir fikir, haftada bir sabah kahve ve sohbet için erken kalkmak olabilir. Ya da işten sonra, ev ödevi ve akşam yemeğinin karmaşası başlamadan önce bir şeyler içmek. Ya da birlikte yürüyüşe çıkmak. Ya da bir bakıcı bulmak ve gerçekten bir randevuya çıkmak.

Zaman kazanmak zor görünüyor ama aslında değil. Tek yapmanız gereken, bunu yapmanın ve gerçekleştirmenin önemli olduğunun farkında olmaktır. Yarım saat daha az çalışabilir veya bisiklete binme gününü atlayabilir ve ilişkinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz, işte böyle!

Mutlu ve Tatmin Edici Bir İlişkiniz Olması İçin Bunu Yapmak, Pahalı veya Zaman Alıcı Olmak Zorunda Değildir

Bir ilişkinin sağlığında büyük bir fark yaratabilecek gündelik şeyler, modern dünyanın kaosunun ortasında unutulabilecek gündelik şeyler. Bu yüzden, belki sarılmadan önce veya sonra, kişinizle göz teması kurmaya çalışın. Ne isteyebileceklerine ve ihtiyaç duyabileceklerine dikkat edin ve onlara dikkat ettiğinizi bildirmek için küçük hareketler yapın. Ve birbirinize öncelik verin ve zaman yaratın. Demek istediğim, birbirinizi seviyorsunuz ve birlikte geçirilen zaman o kadar da büyük bir fedakarlık değil, değil mi?

Sağlıklı bir evliliğe sahip olmak çoğu insan için 1 numaralı hedeftir – ancak yine de pek çok evlilik ve ilişki sağlıksızdır. Bu günlük şeylerden bazılarını deneyin ve ilişkinizin sağlığının çiçek açtığını görün.

Mitzi Bockmann, NYC merkezli, sertifikalı bir yaşam ve aşk koçudur.

İyi İlişkide Olan İnsanların Her Gün Birbirleri İçin Yaptığı 5 Küçük Ama Etkili Şey-Kaynak: yourtango.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir