Anasayfa » İşkur Kayıt Nasıl Yapılır?

İşkur Kayıt Nasıl Yapılır?

İşkur İlanları

İşkur Kayıt Nasıl Yapılır? yazımızda İşkur’a nasıl kayıt olacağınızı, işverenlerin İşkur aracılığıyla nasıl eleman bulacağını ve iş arama işlemlerini yazdık.

İşkur Kayıt İşlemi

İşkur’a kayıt olabilmek için size en yakın İşkur hizmet merkezlerine, il müdürlüklerine ya da internet sitesi üzerinde başvuru yapmanız yeterli olacaktır. İnternet sitesine www.iskur.gov.tr adresine girişi yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan internet şubesi butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra İşkur’a üye olmak için ve giriş yapmak için esube.iskur.gov.tr adresine yönlendirileceksiniz. Bu menüde sol kısımda iş arayan, sağ kısımda işveren bölümü yer almaktadır. İş arayanlar sol kısımdan üye olarak giriş yapabilir. İş arayanlar artık İşkur’un yayınlamış olduğu iş ilanlarına başvuru yapabilir, mesleki eğitim kurslarına katılabilir ve işbaşı eğitim programlarından yararlanabilir. İşverenler ise sağ kısımdan üye olup giriş yaptıktan sonra iş ilanı verebilir, girişimcilik programlarına kayıt yapabilir, toplum yararına programlara dahil olabilir ve işsizlik ödeneğine başvuru yapabilirler. Genel kuralları kabul etmeniz ve bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İşkur Online Kayıt

İş Arama

Hem iş arayanlar için hemde işverenler için 24 saat içinde bir meslek danışmanı otomatik olarak atanmaktadır. İsteyenler kişisel bilgilerini tam olarak belirtmek için ve açık olarak işleri daha iyi öğrenmek için kendisine en yakın İşkur şubesine giderek danışmanıyla görüşmede bulunabilir. Danışmanla görüşmek için önceden randevu alınması gerekmektedir. Sisteme TC. Kimlik numaranız ve şifreniz ile istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Özgeçmişinizi tam olarak doldurduktan sonra bölgenizde ve ülkede yayınlanan iş ilanlarını görebilirsiniz. Özgeçmişinize göre de iş ilanları listeleyebilirsiniz. İş ilanlarını listeledikten sonra size uygun olanları seçip kontrol ettikten sonra başvuru yapabilir ve işverenle temasa geçebilirsiniz. Kendinize göre işi bulduğunuzda danışmanınıza başvurarak işverenle sizi görüştürmesini başlatıp uygun bulunması halinde işe başlangıç yapabilirsiniz. İşkur’a kayıtlı olduğunuz için hem sizin hemde işveren için birçok avantaj bulunmaktadır. Bunların detaylarını danışmanınızdan veya internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir