Kişisel GelişimYaşam

İsim Analizi Anlamları

İsim Analizi Anlamları yazımızda insanların isimlerinin hayatlarına olan etkisini, iki isim koymanın önemini, sesli harflerin sessiz harflerle uyumlu olması gerektiğini ve birkaç isim örneği ile isim analizi yapmayı yazdık.

İsimlerin Manalı ve Anlamlı Koyulması

İsimler insanlar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. İsimlerde bulunan her harfin değişik bir frekansı vardır. İnsanları sesler çok fazla etkilemektedir. Bu yüzden de insanların isimleri, hayatlarını oldukça fazla etkilemektedir. İnsanın %75’i sudan oluştuğu için seslerinde etkisi büyük olmaktadır. Yeni doğan bebeklere isim verilirken iyi anlam ve mana ifade eden isimler koyulmalıdır. Bebeklere isim koymak çok önemlidir. Çok manasız ve anlamsız isimleri koymak çocuk için sıkıntı oluşturabilmektedir. Bütün hayatı boyunca ailesinin ona vermiş olduğu isimle çağrılacağı için anlamlı bir isim koyulması önemlidir. İsimlerin frekansları bütün hayatımızı etkilediği için kişilere iki isim koyulması tavsiye edilmektedir. İsim ve soy isim de denge muhakkak korunmalıdır.

Sesli harflerin ortak olarak dağılması önemlidir. Sesli harflerin düzenli bir şekilde sessiz harflere dağılması ve senkronize oluşturması gerekir. Aşağıdaki birkaç isim analizi örneğine bakarak kendi isim analizinizi yapabilirsiniz. Kişilere hangi isimle seslenirseniz kişiler onun etkisine girer. İsim analizlerinde anne adı da çok önemlidir. Kişinin nasıl bir frekans yüklendiği anne adından belli olmaktadır. Bazı kişilere ikinci bir isim aktive etmek gereklidir. Kişi ikinci ismiyle birlikte hayatında bir çok şeyin değiştiğini fark edecektir.

Bebeğin Dil Gelişimi 5 Yaşına Kadar

Nazan Baysal İsim Analizi

Nazan Baysal isminde 4 tane “a” harfi vardır. A harfinin etkinliği çok iyidir, enerjiyi yüksek tutar ve frekansı da çok yüksektir. Bu kişi ilerde kolesterol, diyabet gibi bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. İsmin başlangıcı “n” harfi ile başlamıştır. Üretici bir kişiliğe sahiptir. “Z” harfi ile mantığını iyi kullanan ve akademik alanlarında iyi durumlarda olacak olan bir kişilik bulunmaktadır. Soy isminde “b” harfi olduğu için sezgileri güçlü, sezgileri içerisinde mantığını iyi kullanabilen, geçmişte yaşadığı sıkıntıları unutmayan bir kişiliği vardır. “Y” harfi ile iyi proje yapan, iyi plan yapan bunun yanında mantığını da iyi kullanan bunun yanında “l”harfi sanatsal konularda da yetenekleri olan bir kişiliğe sahiptir.

Sabiha Analizi

Sabiha ismine göre kişinin çok iyi hayalleri, mantığını iyi kullanan, sezgileri güçlü, hassa ve duygusal, hayattan sert dersler alan ve bu sert derslerle kendi başına ayakta durmayı başaran bunun yanı sıra atılgan ve enerjik olan bir yapıya sahiptir.

Elif Masal Kayar Analizi

Elif Masal Kayar isminde güzel bir denge kurulmuştur. İsimde 4 tane “a” harfi vardır. “E” ve “i” harfi isimde yalnız kalmıştır. A’larla “e” ve”i” harfleri dengede olmuştur. “A” harfi ile enerji yüksektir, “e” harfi ile üzüntü seviyesi dolu yaşanır, sanatsal konularda yetenekli, “i” harfi hassas konularda duygusal ve “f” harfi güvenilirliği çok fazladır. “M” harfi pratik zekaya sahip, mantık ve hayalcidir, sanatsal konularda yetenek vardır. “K” harfi kariyer konusunda geçmişte yaşadığı acı ve üzüntüleri unutmaz, “r” harfi yaşam konusunda sürekli olarak tereddütleri vardır.

Yasemin Analizi

Yasemin isminde olanlar aşk hayatında büyük zorluklar yaşamaktadır. Yasemin ismini taşıyanlar insanlara çok yardımcı olurlar ve çok iyi niyetlidirler. Ayrıca nazara çok açık olan bir isimdir. Yasemin isminin çekiciliği çok fazladır. Yasemin ismini değiştiren veya ek isim alan kişilerin hayatı çok değişmiştir. Yaseminlerin hayatına bakıldığı zaman 1000 kişiden sadece 10 tanesinin hayatının rahat olduğu görülmektedir.

Yıldız Analizi

Yıldız frekansı kendini aşağıya doğru çeken ve arada bir yukarı doğru çıkmaktadır. Yıldız isimleri enerjiyi kendilerine çok rahat çekebilmektedir. Nazar enerjisi çok fazla vardır. “Y” harfi ile geçmişte unutamadığı şeyleri unutmalıdır.

Tolga Analizi

Tolga son derece ketum, duygularını açıklamakta zorlanan, kendini içine kapabilen, sanatsal konularda yetenekleri olan, azimli, çalışkan ve mücadeleci olan ve mantığını iyi kullanan bir kişiliğe sahiptir.

Pars Özkan Analizi

Pars Özkan algılaması çok yüksek, aklını iyi kullanan, hayatında hep tereddütler olan, güzel hayallere sahip, mücadelesi uğruna insanları kırabilen bir kişiliğe sahiptir.

İsimlerde geçmesi önerilen harflerde a harfi iyidir. Kişinin duygusal olmasını istiyorsanız isminde i harfi geçmesine özen gösterin. O harfi kişiyi biraz gizemli yapar. Noktalı harflerden mümkün olduğunca kaçın. İsminde h harfi olanlar hayattan biraz sert dersler almaktadır.

İsim Analizi Anlamları-İsim Analisti ve Yazar Kemal Haluk Cebe’nin videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir