Anasayfa » Ekonomi ve Para » İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri ve Çözüm Yolları

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri ve Çözüm Yolları

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri ve Çözüm Yolları yazımızda yaşam denilen kavramı yaşarken kendinize fazla yükleniyor olabilirsiniz. Bu yüklenmede fark etmeden çabuk yaşlanmanıza ve mental olarak düşük seviyelerde kalmanıza neden olur. Hayatın size her çelme atmasında yerlerde kalacağınıza, ayakta dimdik durup sapasağlam yıkılmadım ayaktayım diyebilecek enerjiyi bulabilmemiz çok önemlidir. Tabi ki bu işi yaparken sizin gereğinden fazla enerji harcamanıza ve psikolojik olarak çabuk yorulmanıza yol açar.

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri

Dinlenmeye zaman bulamıyorsunuz çünkü yaptığınız iş size ağır geliyor, işinizi değiştirmek size büyük fayda sağlayabilir. Bazı insanlar diğer insanlarla konuşmayı sever, fakat bunu yaparken gereğinden fazla enerji harcar ama bunu yaparken farkında olmaz. Eve gittiğinde üzerinde ekstra yük olmuştur, bu yüzden uykusu ağır olabilir.

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri

Spor Yaparak Yorgunluğunuzdan Kurtulun

Spor yapmak sizin yorgunluğunuza iyi gelebilir. Aşırıya kaçmadan sporunuzu yapın ve stresten uzakta kalın, bu size tahmin edemeyeceğiniz rahatlama sağlar. Diğer bir yöntem nefes alma yöntemidir. Derin nefes alarak oksijen kalitenizi artırın, burundan nefes alın ve ağızdan verin arada bir bunu tekrarlayın bu size enerji sağlar ve rahatlamamıza sebep olur ayrıca sağlığınıza faydası da olur. Gülmek ve ağlamak refleksleri tetikler ve psikolojinizi etkiler. Spora gelirsek; spor hocası ile çalışırsanız ekstra motive olursunuz ve spor size yük olmaz. Yaptığınız egzersizlerden memnun kalırsınız. Grup halinde de spor yapabilirsiniz bu size sosyal olmayı sağlar ve grup çalışmasıyla kafanızı dağıtmanızı sağlar. Eğer zayıflamak istiyorsanız spor ve diyet birlikte yapılırsa istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Hocanıza güvenin ve spora devam edin bir süre sonra size olan katkılarını fark edince spor yapmadan duramayacaksınız. Boş kaldığınız zamanlarda enerjik hissetmek için spora ağırlık verin.

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri

Enerjinizi Yükseltin

Öğle uykusu veya şekerlemesi yapın, bu size verimli gün geçirme ve uzun ömür sağlama avantajları sağlar. Sağlığınızı da korursunuz tabi yaptığınız iş size bu imkanı verirse. Çoğu insanın böyle bir lüksü yoktur maalesef. Kış çalışma saatleri yorgunluğu azaltıp yapılan işin verimini artırıyor. Yorgun insanlar işine maalesef odaklanamıyor ve bu yüzden işteki verimi de düşüyor. Enerjinizi korumaya dikkat edin. Hem ruhsal hem de fiziksel durumunuzu yükseltmeye özen gösterin. Bu dikkatiniz size yaşamda önemli konularda avantaj sağlayacaktır.

İş Hayatında Yaşanan Yorgunlukların Sebepleri ve Çözüm Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir