Apple Şirketinin Zamları-MacBook Pro

iPhone ve Mac Kullananlar, Bu Harika Özelliği Denemeli

Bilim ve Teknoloji

iPhone ve Mac Kullananlar, Bu Harika Özelliği Denemeli

iPhone ve Mac Kullananlar, Evrensel Pano Özelliğini Denemeli

iPhone ve Mac kullanmanın en güzel yanlarından biri, Apple ekosisteminin bazı avantajlarından yararlanabilmenizdir. Başka bir deyişle, Apple ürünleri birlikte sorunsuz çalışacak ve farklı üreticilerin aygıtlarını kullanırken eşleşmesi zor bir kullanıcı deneyimi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. En iyi örnek, bilgisayarınızdaki Mesajlar uygulaması aracılığıyla iPhone kullanıcılarına kısa mesaj gönderme yeteneğidir. Daha az bilinen bir başka örnek ise Evrensel Pano‘dur.

Bir kenara, Apple’ın son yıllarda dikkatinin çoğunu iPhone’a odakladığı bir sır değil. Daha yakın zamanlarda, Apple nihayet Mac’e biraz hak ettiği sevgiyi göstermeye başladı. Sonuç, Apple’ın Mac serisinin bugün, yıllardır olduğundan daha heyecan verici olmasıdır. Bu kısmen, şirketin son derece hızlı M1 işlemcileri serisinden ve tabii ki iMac ve MacBook Pro‘daki yeniden tasarlanmış form faktörlerinden kaynaklanmaktadır.

iOS 15.1 Beta 2

Evrensel Pano Nedir? (Universal Clipboard)

Evrensel Pano, kopyalamayı ve yapıştırmayı bir sonraki düzeye taşıyan bir özelliktir. Birkaç yıldan beri var, ancak yine de muazzam faydasının verilmesi gerektiği kadar yaygın olarak bilinmiyor. Özel olarak ne yaptığına gelince, Evrensel Pano, kullanıcıların bir Apple cihazından diğerine metin, video veya resim kopyalamasına olanak tanır. Örneğin, daha kolay görüntüleme için iPhone’unuzdan iPad’inize hızlı bir şekilde bir bağlantı kopyalamak istediğinizi varsayalım, Evrensel Pano her şeyi mümkün kılar. Kısacası, atlamak için daha az çember ile AirDrop tarzı işlevsellik hayal edin.

Nasıl Kurulur?

Öncelikle, her aygıtın aynı Apple Kimliği ile iCloud’da oturum açtığından emin olmak isteyeceksiniz. Ardından, her cihaz için Wi-Fi ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Bunu yaptıktan sonra, Handoff özelliğini açmanız gerekir. Bunu yapmak için Mac’inizde Sistem Tercihleri ​​> Genel’e gidin. Ardından, “Bu Mac ile iCloud aygıtlarınız arasında Aktarmaya İzin Ver” geçişini göreceğiniz en alta gidin. Bunun yanında bir onay işareti olduğundan emin olun. iPhone veya iPad’de Ayarlar > Genel’e gidin ve aynı şeyi yapın.

Evrensel Pano Nasıl Kullanılır?

Tüm bunları kurduktan sonra, şimdi kullanma zamanı. İyi haber şu ki, tüm süreç sorunsuzdur ve çok az çaba gerektirir veya hiç çaba gerektirmez. Tek yapmanız gereken, bir öğeyi tek bir cihaza kopyalamak ve bunun üzerine, tahmin ettiğiniz gibi Evrensel Pano’da depolanıyor. Kısa bir süre orada kalır. Bu süre zarfında, başka bir cihaza yapıştırmayı denerseniz, orijinal kopyalanan dosyanın sihirli bir şekilde göründüğünü göreceksiniz.

Bu özellik bir süredir ortalardaydı, ancak denemediyseniz, sistem gereksinimlerinin üzerinden hızlıca geçeceğiz. iPhone’da Evrensel Pano, iOS 10 veya sonraki bir sürümünü gerektirir. Gerçekçi olarak, bu neredeyse hiç kimse için bir sorun olmamalıdır. Android’in aksine, çoğu iPhone kullanıcısı iOS’un çok yeni yinelemelerini kullanıyor. Mac’te Evrensel Pano, macOS Sierra (10.12) veya sonraki bir sürümünü gerektirir.

iPhone ve Mac Kullananlar, Bu Harika Özelliği Denemeli-Kaynak: bgr.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir