iPhone 8’de 3D Kamera Kullanımı

Apple iPhone 8’de 3D Kamera Kullanımı yazımızda gelecek Apple iPhone 8 cep telefonunda 3D çekebilen kamera özelliğinin olması için diğer büyük firma olan LG ile anlaşması bekleniyor. 3D kamerada farklı bakış açıları ile bu iki çekilen resim birleştirdiğinizde, çekilen resim veya video da derinlik yanılsaması yaratır. Bunların birleşmesiyle 3D teknolojisi oluşturulur. Bu teknoloji sayesinde Yüksek çözünürlüklü filmler ve resimler çekebileceksiniz.

iPhone 8'de 3D Kamera
iPhone 8 değişim

iphone 8’de 3D Kamera Olmasının Önemi

Apple’ın bir sonraki iPhone telefonu büyük bir ihtimalle 3D fotoğraflar çekme yeteneğine sahip olabilir. Bu konuda iPhone 8 şu anda bu teknolojiyi geliştirmek için Kore’li LG firması ile çalışıyor. Bu özellik sayesinde, ekstra üç boyutlu efektler ekleyebilen nesneleri attırılmış gerçeklik teknolojisiyle çekmenizi sağlayan bir telefon olacaktır. Kore Ekonomik Günlüğü LG Innotek‘ne göre, çift lensli kamera, büyük olasılıkla önümüzdeki yıl Apple’ın yeni ürünlerinde kullanılacaktır. Şuan da Apple, iphone 8 modelli telefonunun içine nasıl bir şekilde entegre edeceğinin üzerinde yoğunlaşmış. 3D kamera teknolojisi iphone 8 çıkışından itibaren satışlarında yeni bir ivme kazandıracak gibi gözüküyor. LG Innotek ayrıca kendi 3D kamera ve ilgili teknolojiler sahip olduğundan, ikilinin çalışmaları sonucu iphone 8 büyük ihtimalle 3D kamerayla satışa sunulacaktır.

iPhone 8'de 3D Kamera-LG Innotek
LG Innotek

LG Innotek Zaten iPhone 7 Plus İçin Çift Objektif Birimleri Sağlıyor

iPhone 8‘in 3D kamera belirsizliğini koruyor, ancak görüntüde derinlik verme mevzuna yoğunlaştığından bu teknolojiyi yapana kadar durmayacağı benziyor. Firma ayrıca bir sonraki iPhone gelişmiş görüntülenebilir özellikleri olan 3D derinlik haritalama ve aydınlatma teknolojisini kullanacağa benziyor. Apple böyle bir nesne tanıma gibi high-end görüntü analiz teknolojisi için geçmişte pek çok yazılım yaparak patentlerini de almıştı. Yani bu tür teknolojiyi uygulama da hiç de yabancı değildir.

2017 iPhone’nun 10. yıl dönümü olduğu için bu durum göz önüne alındığında, Apple büyük bir yenilik planlıyor olabilir.

Apple, iPhone 8 için artırılmış gerçeklik teknolojisini de duyuracağının sinyallerini vermiştir. Artırılmış gerçeklik (AR) kullanarak Apple, dijital bilgiyi paylaşma sırasında iPhone 8’de bulunan sensörler sayesinde çevresine duyarlı bir şekilde kullanıma açık olacaktır. Apple’ın kamerada artırılmış gerçeklik kullanarak yakın binalar hakkında gerçekmiş gibi bilgiler almanızı sanki oradaymışsınız gibi anı yaşamanızı sağlayacak harita teknolojisinde kullanacağı bilgisi verildi.

Teknik özellik de ise, kavisli bir ekrana sahip olacağı belirtildi. Bu özellikleriyle iPhone 8, bu yıl Şubat ayında çıkan Samsung Galaxy S7 modeline ekran bazında rakip olma özelliği kazanabilir. Tasarım – titanyum, nikel, bakır ve birlikte eritilmiş zirkonyum bir karışımı olan Toplu Amorf Alaşımdan oluşuyor. Ekranda ise , camının pürüzsüz dokusu ve kauçuk sert sağlamlığı İPhone 8 telefonunu yine üst sıralarda tutacaktır. iphone 8’in Eylül ayında çıkacağı belirtilmektedir.

iPhone 8’de 3D Kamera Kullanımı.

“iPhone 8’de 3D Kamera Kullanımı” üzerine bir yorum

Yorum yapın