İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iPhone 14 Pro Kullananlar, Bazı Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanıldığında Kamerasının Titrediğini Belirtiyor

iPhone 14 Pro Kullananlar, Bazı Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanıldığında Kamerasının Titrediğini Belirtiyor

Apple iPhone 14 Serisi

iPhone 14 Pro Kullananlar, Bazı Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanıldığında Kamerasının Titrediğini Belirtiyor

Apple iPhone 14 Serisi

iPhone 14 Pro Kullananlar, Bazı Üçüncü Taraf Uygulamalar Kullanıldığında Kamerasının Titrediğini ve Tıngırdadığını Belirtiyor

Apple, geçen hafta en son iPhone serisini piyasaya sürdü. Pek çok kişi yeni bir cihaza kavuşacağı için heyecanlı olsa da, kamera sistemindeki bazı problemler sevinçlerini azaltmış olabilir. Önde gelen birçok üçüncü taraf uygulamasının iPhone 14 Pro‘nun arka kamera ünitesiyle uyumluluk sorunları olduğu görülüyor. Kullanıcılar, 9to5 Mac raporlarına göre Instagram, TikTok ve Snapchat gibi uygulamaları kullanırken cihazdan kaynaklanan sallanma, tıkırtı ve mekanik sesler gibi sorunlar bildirdiler. Otomatik odaklama ve odaklama ile ilgili sorunlar da var gibi görünüyor.

Reddit ve Twitter gibi platformlarda yaşanan sorunların raporlarını paylaşmanın yanı sıra, bazıları sorunları gösteren videolar da paylaşıyor. Bir tanesi, Snapchat açıkken bir iPhone 14 Pro’dan gelen bir taşlama sesini gösteriyor gibi görünüyor. Bir diğeri, TikTok arka kameralara erişirken benzer bir sorunu gösteriyor.

Bir Apple sözcüsü verdiği demeçte, “Sorunun farkındayız ve önümüzdeki hafta bir düzeltme yayınlanacak,” dedi. Bu sorunların, Apple’ın kendi Kamera uygulaması yerine yalnızca üçüncü taraf uygulamalar kullanımdayken ortaya çıktığı görülüyor. Özellikle, uygulamalar iPhone 14 Pro’nun optik görüntü sabitleme sistemiyle iyi çalışmıyor olabilir, bunun nedeni bu gibi görünüyor tıkırtıdan.

Snap, yaptığı açıklamada, “Snapchat Camera’nın bazıları için iPhone 14 yazılımıyla sallandığına dair topluluğumuzdan gelen raporları ele almak için doğrudan Apple ile çalışıyoruz.” Dedi. Engadget ayrıca yorum için TikTok ve Meta ile iletişime geçti.

Kaynak: engadget.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir