Bilim ve Teknoloji

iOS 16.3 Güncellemesi Yeni Çıktı, İşte iPhone’unuza Gelen Yeni Özellikler!

iOS 16.3 Güncellemesi Yeni Çıktı, İşte iPhone’unuza Gelen Yeni Özellikler!

iOS 16.3 Güncellemesi Yeni Çıktı

Apple, işletim sistemine iki faktörlü kimlik doğrulama için fiziksel güvenlik anahtarlarını kullanma yeteneği ekleyen bir güncelleme olan iOS 16.3‘ü yayınladı. Güncelleme ayrıca Acil SOS aramalarını kullanmanın yeni yollarını sunar, yeni bir “Unity” duvar kağıdı içerir ve HomePod için destek ekler. akıllı hoparlör için destek ekliyor.

Geçen yıl Apple, iki faktörlü kimlik doğrulamasını güçlendirmek için üçüncü taraf donanım güvenlik anahtarlarını kullanmanıza izin veren donanım anahtarı özelliğini duyurdu. Şirket ayrıca bilgileri şifrelemek için “Gelişmiş Veri Koruma” özelliğini de tanıttı.

Acil SOS aramalarında yapılan ince ayar, artık kullanıcıların yan düğmeyi yukarı veya aşağı ses düğmesiyle basılı tutmasını ve ardından bırakmasını gerektiriyor. Yeni “Birlik” duvar kağıdı “Siyahi Tarih Ayı’nı kutlamak için Siyah tarihini ve kültürünü onurlandırıyor.”

iOS 16.3, Apple’ın Eylül ayında piyasaya sürdüğü iOS 16 işletim sistemine yönelik en son büyük güncellemedir.

Güvenlik anahtarları iOS 16.3’te çalışıyor mu?

Fiziksel güvenlik anahtarı, hesabınızın kimliğini doğrulamak için kullanılan harici bir cihazdır. Apple’ın web sitesine göre, “Altı basamaklı kod yerine fiziksel bir anahtar kullandığınız için, güvenlik anahtarları iki faktörlü kimlik doğrulama sürecini güçlendirir ve ikinci kimlik doğrulama faktörünüzün bir saldırgan tarafından ele geçirilmesini veya talep edilmesini önlemeye yardımcı olur.”

Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, ek koruma isteyen kullanıcılar için isteğe bağlı bir özelliktir. Bu özellik yalnızca YubiKey gibi FIDO onaylı güvenlik anahtarlarıyla çalışır ve Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamanız gerekir.

iOS 16.3’e nasıl güncellenir?

iPhone’unuzu güncellemek için Ayarlar uygulamasını açın. Genel’e tıklayın ve Yazılım Güncelleme’yi seçin. iPhone’unuz otomatik güncellemelere ayarlıysa, yazılım güncellemelerini indirildikten sonra otomatik olarak kuracaktır.

Kaynak: usatoday

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir