İçeriğe geç
Anasayfa » Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma

Instagram'da Takipçi Sayısı

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma yazımızda Instagram sosyal paylaşım platformunun kullanım durumunu, Instagram hesaplarının önemini ve Instagram fenomeninden takipçi arttırma yöntemlerini yazdık.

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırma-Hesap Yönetimi

Günümüz sosyal medyalarının arasında en popüler olmaya başlayanı Instagram oldu. Instagram’da kişiler bolca resim paylaşarak hikayesini paylaşarak diğer insanlarla etkileşime geçmektedir. Tüm yaşadıklarını Instagram kullanarak binlerce insana haber vermektedir. Instagram’da takipçi sahibi olma ve Instagram hesaplarını yönetme başlı başına bir meslek sahibi oldu. Instagram’da sosyal hesapları güzel bir şekilde yöneten insanlar firmalara ürünlerini tanıtma ve satma imkanı sağlamaktadır. 1 Milyon takipçisi olan bir sayfanın ürün tanıtımı yaptığında etkisi çok büyük olacaktır. Instagram, Türkiye’de en çok girilen 12.sitedir.

Instagram'da Takipçi Sayısını Arttırma-Ahmet Erdem
Ahmet Erdem

Instagram Fenomeninden Tavsiyeler

Ahmet Erdem, 2011 yılında Instagram’da içerikler paylaşmaya başladı. Şuanda 1 Milyona yaklaşan takipçisi vardır. Anlamlı resimleri ve hikayeleri paylaşarak insanların kendisini takip etmeyi sağlamıştır. Ahmet Erdem ilk 4 yılının zor olduğunu fakat sonrasının normal akışında devam ettiğini belirtiyor. Instagram’a yüklediği fotoğrafların kaliteli olması için çok uğraşmaktadır. Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için Instagram algoritmasına kendinizi sevdirmeniz gerekiyor. Etkileşimin fazla olması diğer insanlarla etkileşiminizin olması sizi tavsiye edilecek sayfalar arasına alacaktır. Sizin takip ettiğiniz sayfayı sizi takip edenlerde göreceği için sayfanın ulaşabileceği kitle artacaktır. Bu etkileşimler takipçi sayısını arttırmada en önemli unsurdur. Doğru fotoğraf ve özel fotoğrafların paylaşılması sayfayı büyütecektir. İnsanların ruhuna hitap edecek fotoğraflar çekip Instagram’da paylaşmak kitleyi büyütecektir. Hashtag kullanımı da oldukça etkilidir. Kişiler sizin paylaştığınız resimlerdeki Hashtag’leri de paylaşarak etkileşimi arttırmaktadır.

Facebook-Instagram

Cep Telefonu Kamerasının Temizlenmesi

Fotoğraf çekerken cep telefonu kameranızın camını mutlaka bir şeyle temizleyin. Bu işlem görüntü kalitesini daha da arttıracaktır. Cep telefonu cepte kaldığı için tozlanma yaşayabiliyor ve buda çekilen resmin kalitesini düşürebiliyor. Anlamlı ve kaliteli fotoğraflar takipçilerinizi arttıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir