Insider Yazılım Şirketi Hakkında

Insider Yazılım

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

Insider Yazılım yazımızda birçok ülkeye yerli yazılım ürünlerini satan Türk yazılım firmasının nasıl  iş yaptığını, yazılım şirketlerinin inanılmaz büyüme hızlarını ve Uzak Doğu ülkelerine yazılım satmayı yazdık.

Insider Yazılım Şirketi

Insider, Türklerin kurmuş olduğu yazılım çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir. Oluşturmuş oldukları yazılım teknolojisini, internet girişimlerine, internet üzerinden iş yapan şirketlere entegre etmektedirler. Birleştirilmiş veri motorundan erişilebilen Insider, pazarlamacıların sadakat ve dijital büyümeyi artırmak için öngörülen bölümleme ve gerçek zamanlı kişiselleştirme teknolojilerini kullanmalarını sağlar. Böylece şirketlerin yapmış oldukları işi yapay zeka kullanarak daha kolay yapmasını sağlayan bir teknoloji sunulmaktadır. Insider şirketinin teknolojisini kullanan şirketler daha fazla satış yapmaktadır.

Insider, İstanbul’dan çıkmış tamamen yerli yazılım firmasıdır ve dünyanın 14 farklı noktasında ofisleri bulunmaktadır. Türk mühendisleri tarafından üretilmiş yerli bir teknolojidir. Özellikle Japonya gibi teknolojinin yoğun bir şekilde üretildiği ve kullanıldığı ülkede dahi yazılımlarını satmaktadırlar. Japonya’nın en aktif 2 tane şirketi insider’ın teknolojisini kullanmaktadır. Önde gelen şirketler arasında Toyota, AVIS, Media Markt, Lenovo, GNC, MasterCard, BBVA, Delivery Hero, Fiat, Carrefour, Ticketmaster, Air Arabia, Tune Hotels, Dominos, McDonalds, Avon and CNN bulunmaktadır. Insider kurucusu Serhat Soyuerel ve Kurucu CEO Hande Çilingir‘dir.

Insider Yazılım Çözümleri

Yazılım ve Teknoloji Üreten Şirketlerin Liderliği

Dünyanın en değerli şirketleri son 10 yılda sürekli enerji şirketleriydi, fakat artık en değerli şirketler yazılım üreten şirketler olarak değişti. Yazılım ve teknoloji şirketleri dünyanın en değerli şirketleri unvanını kimselere bırakmıyor. Dünyanın eski büyük enerji firmaları artık yazılımı ihtiyaç duymaktadır. Yazılım bünyesine entegre edemeyen  tüm büyük şirketler gibi enerji şirketleri de batmaya veya değer kaybetmeye başlamıştır. Yıllardır lider olan olan petrol, doğalgaz ve enerji şirketleri artık yerlerini yazılım ve teknoloji üreten şirketlere bırakmıştır.

Minerva Yazılım

Uzak Doğu’ya Türk Yazılımı Satmak

Türklerin Uzak Doğu ülkelerine gittiğinde ürünlerini satma adına en büyük avantajı, doğulu gibi olması ve orada bulunan insanlarla yakın ilişkiler kurabilmesidir. Ülke olarak hem batı hem de doğu kültürümüz olduğu için iki tarafla da iyi anlaşabiliyoruz. Bu nedenle de Çin, Japonya ve Kore gibi ülkelerde batılılara göre daha başarılı olmaktayız. Uzak Doğu kültürü ile iyi anlaşabilme avantajını ülke insanlarımız iyi kullanmaktadır. Japonya gibi ülkelerde iş yapacak Türklerin hayatın pahalılığını göze alarak oraya gitmesi gerekiyor. Özellikle yazılım ve teknoloji şirketlerinin orada istediği satışları yapması için çok çalışması gerekiyor. Japonya gibi ülkede Türkler yazılımlarını satarken, Japon firmalar başta şaşırıyor, fakat daha sonra yazılımın kalitesini görünce almaya ve kullanmaya başlıyorlar.

Insider bünyesinde çalışan birçok Türk, kurumsal firmalardan kendi isteğiyle çıkmış ve yurt dışlarında insider bünyesinde çalışmayı seçmişlerdir. Yazılım işine girecek arkadaşlar yazılımı sevmeli ve inanmalı ayrıca İngilizceyi çok iyi bilmelidirler.

Web site: insider.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir