Anasayfa » Nasıl Yapılır » İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter’ın Gelişimi

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter’ın Gelişimi

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter’ın Gelişimi yazımızda genç yaşta erkek ayakkabı sektöründe başarılı olmuş bir gencin öyküsünü ve şirketinin nasıl ünlü bir mağaza olduğunu yazdık.

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter
Duke + Dexter Ayakkabı Çeşitleri

22 Yaşındaki Archie Hewlett’ın İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter

Archie Hewlett, İngiltere’de yaşayan genç bir lise öğrencisiydi. Mezun olduktan sonra iyi puan yaparak üniversite eğitimi almaya başladı. Aynı zamanda da erkek ayakkabısı da tasarlıyordu. Kendisinin bir girişimci ruhu olduğunu o yıllarda fark etmiş ve daha 18 yaşındayken hem üniversite okumaya hemde kendi markası olan Duke + Dexter erkek ayakkabı dükkanını yürütmeye başladı. Üniversite okumayı kendine bir zorunluluk olarak gördüğünü belirten Archie Hewlett, sadece üniversiteye gitmek gerektiği için gittim diyor. Lisedeyken üniversiteye gidebilmek için çok çalıştığını ve iyi bir okula gittiğini söylüyor. Arkadaşlarıyla aynı imkanlarda okuduğu için başlarda mutlu olmuş fakat daha sonraları öğrendiği şeylerin onun ilgi alanına girmediği fark etmiş. Üniversiteye giderken sadece derslerden geçmek için notlar aldığını ve üniversite eğitiminin kendisi için pek bir şey ifade etmediği belirtiyor.

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke
Duke + Dexter

Duke + Dexter Markasının Kurulması ve Gelişmesi

Erkek ayakkabı üretiminde uzman olan Hewlett, ilk olarak online mağazasında ayakkabılarını satmaya başlamış. Oxfordshire‘daki evinde kendi işinin patronu olarak girişimcilik dünyasına adımını atmış. Daha 18 yaşında olduğunu belirtelim. İşine başlattıktan sonra ki 3 yıl da 15 kişiye istihdam sağlamış bulunuyor. Londra’nın Covent Garden şehrinde kendine ait bir mağazası bulunmaktadır. Ayakkabılarını 7 figür üzerine tasarladığını ve bu yıl ki şirket cirosunun 2,5 milyon pound olmasını beklediğini söylüyor. Duke + Dexter markasını bir takım ünlüler kullanmaya başladığında asıl ününü kazanmıştır. Ryan Reynolds, Eddie Redmayne, Tinie Tempah ve Poppy Delevingne gibi ünlüler markayı iyi bir şekilde tanıtmışlardır. Markanın yükselme hızı daha da ivme kazanmıştır. Medyanın da devreye girmesi ile ünlülerin giydiklerini araştırarak Duke + Dexter ayakkabılarını öne çıkarttılar. En son ünlü Amerikan rap yıldızı Snoop Dogg, işbirlik anlaşması yapmak için şirketle görüşmelere başlamıştır. Şirketin daha da büyüyeceği muhtemeldir.

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter

Duke + Dexter’ın Dünyaya Açılması

Archie Hewlett‘in erkek ayakkabıları şuanda dünyanın 100’den fazla ülkesinde satılmaktadır. Şuanda ayakkabılarının çifti, 150 pound ile 750 pound arası satılmaktadır. Ülkemizde 1 pound 4,68 TL’den işlem görmektedir. Bir ayakkabı çiftinin fiyatı en az 700 TL’dir. Başlangıç olarak kendisini satıcıların takmadığını ve yeni bir girişimci olmasının bunda büyük etken olduğunu söylüyor. Bankadan parasal destek alarak ayakkabı siparişi vermiş ve kaliteli ayakkabılar yaparak pazara giriş yapmış. Online mağazasını açtığında ilk siparişini İngiltere’den değilde Birleşik Arap Emirlikleri’nden almıştır. İlk siparişin ülke dışından gelmesi Archie’in dünyaya açılma fikrini benimsemesine yol açmıştır. Şuanda da en çok ayakkabı talebi ABD’den gelmektedir. Instagram’ı çok iyi şekilde kullandığını ve ayakkabıların tanıtımı için bulunmaz bir fırsat olduğunu söylüyor. Instagram’ın büyülü dünyasında reklam yapmak şirketin tanıtımı ve satışların artmasına büyük katkı sağladığını vurguluyor. İngiliz lüks ayakkabı firması Duke + Dexter kaliteli ayakkabılar üretmeye ve daha çok gelir elde etmeye devam edeceği gözüküyor.

Web site: dukeanddexter.com

İngiliz Lüks Ayakkabı Firması Duke + Dexter’ın Gelişimi.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir