İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » İlk Buluşmada Olumlu Etki Bırakmak

İlk Buluşmada Olumlu Etki Bırakmak

İlk Buluşmada Olumlu Etki

İlk Buluşmada Olumlu Etki Bırakmak yazımızda erkek kadın ilişkilerinde ilk buluşmada nelerin önemli olduğu, erkeklerin yapmış olduğu yanlışlar ve düzeltilmesi gereken durumları yazdık.

İlk Buluşmada Olumlu Etki Bırakmanın Yolları

İlk buluşma da kadınlar erkeklerde dişlere, tırnaklara ve ayakkabılara bakmaktadır. Erkekler de bunlar ve diğer bölgelere bakmaktadır. İkili ilişkilerde kıyafet çok önemlidir. İlk izlenim olarak iki tarafta dış görünüme dikkat ettiği için kıyafetlerin önemi büyüktür. İlk buluşmada kahverengi, soluk ve gri kıyafetler tercih edilmemelidir. Erkeklerin dolu kıyafetle buluşmaya gitmesi gerekir. Güçlü erkekler kadınları etkilemede daha başarılıdır. Takım elbise veya sadece bir polo tişörtle de bu etki oluşturulabilir. En önemlisi de alışmadığınız şeyleri giymeyin. Hiç giymediğiniz bir takım elbise ile buluşmaya giderseniz üstünüzde iyi durmayacaktır. İlk görüşte insanlar birbirlerini güzelliği ve yakışıklılığı ile beğenmektedir. Kadınlar ve erkekler birbirlerini tanıyarak sevgi duygusunu ilerletmektedir. İlk 3 dakikada her iki tarafta birbirlerinde ne görürse ondan etkilenmektedir.

Kadın Erkek İlişkilerinin Yapısı-Sevgililer

Kadınları Soğutan Hareketler

Buluşulan ortam önemlidir. Ortamın zenginliğinin olup olmamasında çok, sessiz bir ortamın olması daha önemlidir. İlk buluşmada dikkatinizi bozacak şeylerin olduğu ortamlardan uzak durun. Kadınlar güçlü ve maço erkekleri sevmesinin yanında biraz da esprili olmalarını ister. Sürekli olarak maço şeklinde olmalarını istemezler. Kadınlar esprilerine gülen birisi olmalarını tercih ederler. Kadınlar beraber gülebilecekleri erkekleri isterler. İlk buluşmada erkeklerin şiir söylemesi de çoğu kadını mutlu etmez. Bilakis erkekten uzak durma nedenidir. Kendi yazmamış olduğu şiirleri okumak kadınlara pek de inandırıcı gelmemektedir.

Erkekler hoşlandıkları kadının yemek düzenine ve tabağına karışmamalıdır. Kadında erkekten hoşlansa bile bu hareketler kadının erkekten soğumasına neden olabilmektedir. Çocuk bakıcısı gibi şunu ye, bunu ye gibi sözlerde söylenmemelidir. Erkekler kadına hava atacağım diye yemeğine karışmamalıdır. Parası olan erkekler genellikle kadınlara gücünü, yemeklerin her türlüsünü ısmarlayarak göstermek isterler. Bunun yapılması da kadınlar tarafından hoşnutsuzlukla karşılanır. Erkeklerin kadınlara hava atmasına gerek yoktur.

Erkeklerin kadınlara temas etme isteği de dizginlenmelidir. Bu durum kadınların hiç hoşuna gitmez. Buluşma bittikten sonra erkeğin kadını evine arabası ile bırakması gerekir. Bırakamıyorsa taksiye birlikte binerek evine kadar eşlik etmesi gerekir. Bu tavsiye akşam saatleri için geçerlidir. Bu ilgi kadına değer verdiğinizi ona hissettirecektir. Genellikle bu tür güzellikler erkekler tarafından yapılmamaktadır.

Oyuncu ve Eğitimci Ayça Kuru’nun videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir