İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Hz.Muhammed Allah’ın Elçisi Filmi Hakkında Gerçekler

Hz.Muhammed Allah’ın Elçisi Filmi Hakkında Gerçekler

Hz.Muhammed Allah'ın Elçisi Filmi

Hz.Muhammed Allah’ın Elçisi Filmi Hakkında Gerçekler yazımızda MECÎDÎ’NİN FİLMİ, RASULULLAH IN KONUMUNA VE EHL-İ SÜNNETE SALDIRIDIR. İran’lı Şii bir yönetmen MECÎD MECÎDÎ tarafından İran’da hazırlanan “MUHAMMED” adlı film, Türkiye’de galası yapılmak sureti ile beyaz perdeye yansıtıldı. Hurafe ve yalan üzerine inşa edilmiş film islam itikad ve inancına ters hezeyanlarla dolu. Bu konuda herkesi uyarmak ehli sünnet bir Müslüman olarak boynumuzun borcudur.

Hz.Muhammed Allah’ın Elçisi Filmi Hakkında Gerçekler

Özellikle çocuklarımızı böyle yalan yanlış üzerine inşa edilmiş filimden uzak tutunuz..!!

Görüldüğü kadarıyla film, açıktan Şia reklamı yapmakta ve baskın bir Şia kültürü işlemektedir. Her şeyden önce film İran’da hazırlanmış, yönetmeni de Şii ve İran’lıdır. Hz. Ebubekir, Ömer, Osman ve Aişe r. a gibi güzide sahabilere filmde hiç yer verilmemiştir. Çok az miktarda Hz. Hamza figürü varsa da bu şekliyle Hz. Hamza da eksik tanıtılmaktadır. Hz Peygamber s.a.v. de filmde gösterilmesi de dinen ciddi bir hatadır. Şia-Ehli Sünnet kavgasının temelini güçlendirmek maksadıyla, daha Hz. Peygamber sav’in çocukluğu döneminde, Haşim oğulları ile Emevi soyu arasında bir kavganın olduğu savının işlenmesi, gerçeğe aykırıdır. Benzer şekilde film içeriğinde, hadislerde veya makbul İslam tarihi kaynaklarında doğrulanmayan pek çok uyduruk bilgiye yer verilmiştir. Filmde ayrıca, Samanyolu Tv’nin “sırlar dünyası” gibi, özü dinde olmayan çarpıcı bir gizemlilik de mevcuttur. Bütün bunlar filmdeki şia propogandasını yansıtmaktadır.

Bunlardan başka filmde, Yahudiler ve Hırıstiyanlar Hz. Peygamber’e sahip çıkıyor gösterilerek “diyalog” teması işlenmektedir. Buna da قل يا اهل الكتاب تعالوا الى كلمة سواء بيننا وبينكم “=Ey Ehli Kitap, sizinle bizim aramızdaki ortak kelimeye geliniz ki o ….” ayeti delil gösteriliyor. (Bu ayeti bu günkü “diyalog”a delil göstermek kişiyi küfre sokar. Çünkü ayet, Allah ve Rasülüne imanda bir araya gelmeyi emrediyor. Söz konusu film, İran devletinin sahada göstermiş olduğu kanlı eylemlerini, akıttığı onca ehli sünnet Müslüman kanı yanında birde sanat Teması ve sinema yolu ile de beyinleri harap etme fikri gütmektedir…!!!!!

Mecîdî’nin Filmi Akîdevî

Mecîdî’nin filmi akîdevî, kültürel ve siyasî sonuçları bakımından çok tehlikeli bir filmdir. Öncelikle, Hz. Peygamberimizi, canlandırılan oyuncuyla özdeşleştirilecek… Tıpkı Hz. Hamza’nın Anthony Quine’le özdeşleştirilmesi gibi. Bu, işin başlangıcı… Bu film, peygamberimizin 13 yaşına kadar olan hayatını konu ediniyor. Ama film, bir üçleme.  Dahası, bu film; Maalesef Hz. Peygamberimizle ilgili yapılacak filmlerin önünü sonuna kadar açacak… Bu çok tehlikeli bir gelişme! İkincisi, film ne kadar etkileyici olursa olsun, sonuçta Hz. Peygamberimizi (sav), İslâm’ın adım adım kurulduğu, teşekkül ettiği, şekillendiği dünyayı, heretik Şiî duyarlıklarla anlatan, büyük sahabileri gözardı eden, Peygamber şuurunu ve dolayısıyla İslâm kavrayışını Şiî duyarlıklar üzerinden sil baştan tarif eden, Ehl-i Sünnet omurgayı tahrip edecek bir film bu.

Sözün Özü

Yarın, Hz. Peygamber’in gençliğini, peygamberliğini de çekecek bu fütursuz adamlar. Dün, Resimli Kur’ân diye lanet olası bir iş yapmışlardı bu İranlılar 25-30 yıl önce. Sözün özü: Bu film, Hz. Peygamber’in (sav) konumunu sarsmaya, Ehl-i Sünnet Omurga’yı çökertmeye ve İslâm’ı protestanlaştırmaya dönük sinsi bir projenin ilk tehlikeli adımlarından biridir. Bu projeye su taşıyan, bu filme onay veya fetva veren herkes vebaldedir ve bunun vebali çok ağırdır. Bunun bedelini gelecek kuşaklar çok ağır ödeyecektir.

Hz.Muhammed Allah’ın Elçisi Filmi Hakkında Gerçekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir