İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Honda Nsx Spor Araba Tanıtımı

Honda Nsx Spor Araba Tanıtımı

Honda Nsx Spor Araba

Honda Nsx Spor Araba Tanıtımı yazımızda Honda’nın Nsx spor araba modelinin dış özelliklerini, motorlarının özelliklerini, hızlanmasını, teknik özelliklerini ve 2017 satış fiyatını yazdık.

Honda Nsx

Spor aracın gücü 581 beygirdir. 646 newton metre tork gücüne sahiptir. Maksimum hızı 300 km’nin üzerindedir. Aracın toplam ağırlığı 1700 kilo kadardır. 0’dan 100 km hızlanması 3 saniyenin altındadır. Honda oluşturduğu teknolojiyi araçlarında da çokça kullanmaktadır. Hibrit teknolojiyi spor aracında da kullanmıştır. 4,49 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Yüksekliği ise 1,20 metredir. Genişliği 1,94 metredir. Otomobilin yerden yüksekliği 10 cm’dir. Günlük kullanımda ki araçlardan farklı olarak geniş ve alçak bir yapıya sahiptir. Hızlanmasına büyük bir katkısı vardır. Aracın dış tarafın tamimiyle sportif bir yapıya sahiptir. ön tarafında “v” şeklinde aşağıya doğru giden bir ızgara sistemi mevcuttur. Aracın ön tarafında altlarda iki tane hava girişi ve kaput tarafında yanlarda da iki tane hava girişi vardır.

Honda Nsx Spor Araba
Honda Nsx Motor

Aracın Motor Gücü

Araçta 4 tane motor vardır. Spor araç hibrit tasarlandığı için hem elektrikli motoru hemde içten yanmalı motoru vardır. Aracın 3,5 litrelik 6 silindirli çift turbolu v şeklinde içten yanmalı motoru aracın arka orta kısmında yer almaktadır. İçten yanmalı motorun gücü 507 beygirdir. Motor çıkışında 48 beygirlik elektrikli motor vardır. Onun önünde de 9 ileri çift kavramalı vites kutusu vardır. Bu motorlar arka tekerleklerin hareket etmesini sağlamaktadır. Otomobilin ön tarafında bağımsız hareket eden 2 tane elektrikli motor vardır. Otomobil 4 çekerdir. Elektrikli motorlar ön tekerlekleri kontrol etmektedir. Virajların dönülmesinde elektrikli motorların kontrolü daha kolaydır.

Honda Nsx Spor Araba

Ön taraftaki motorların gücü 74 beygirdir. Araç hız için üretilmiştir. Lithium ion pil sayesinde elektrikli motorlar şarj edilmektedir. Aracın ön tarafında havalandırma deliklerinin çok fazla olması motorların soğutulması için gereklidir. Ayrıca kapıların yanlarında da 2 tane hava girişi bulunmaktadır. Bu havalandırmalar araca daha da sportif bir hava katmıştır. Aracın 0-100 km arasını 3 saniyenin altında ulaşması elektrikli motorların sayesindedir. 4 tane motorun gücü burada hissedilmektedir. Ortalama yakıt tüketimi 10 litredir. Şehir içi ve şehir dışı kullanımlar fark etmemektedir.

NSX FİYATI 2017

Honda NSX V6 Twin Turbo 3.5L DOHC 3493 cc DCT Hibrit: 500.000 EURO

Honda Türkiye.; model, teknik özellik, renk, donanım ve fiyatlarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir