İçeriğe geç
Anasayfa » Araçlar » Honda Hr-v İnceleme

Honda Hr-v İnceleme

Honda Hr-v İnceleme Yazısı

Honda Hr-v İnceleme yazımızda Honda Hr-v model aracın dış yapısını, iç yapısını, teknik özellikleri ve fiyat aralığını yazdık.

Honda
Honda Hr-v

Honda Hr-v Dış Yapısı

Honda Hr-v 2017 model aracı compact crossover araçlarındandır. Bu aracımızda sportif detaylar ön plandadır. İki şekli harmanlayarak sizlere sunmuşlardır. Kaput üzerindeki çizgiler rüzgarın etkisini azaltmaya yönelik dizayn edilmiştir. Ön tarafında krom kaplama ızgaralar güzel bir şekilde yerleştirilmiştir. Yan taraftan baktığımızda araçtaki heybeti görebiliyoruz. Aracın ön tarafındaki alt tampon plastikten yapılmıştır. Sis farları ve farlar sportif şekilde konumlandırılmıştır. Aracın üzerinde olan renk farklı şekillerde gözükerek aracın ışık oyunları yapmasını sağlamaktadır.

Arabanın tavan bölmesinde açılan bir cam vardır bu da arabanın ferahlaması için güzel bir özelliktir. Arka camlarda karartma kullanılmıştır. Arka kapının açılması aracın yan üst kısmından yapılmaktadır. Camın bitişi ile kapı açma tutacağı eklenmiştir. Anahtarsız açma ve çalıştırma özelikleri de aracın teknolojiyi iyi bir şekilde kullanmasını gösteriyor. Aracı jantları çift renk ve 17 inçten oluşmaktadır. Üst kısımlarda köpek balığı antenleri mevcuttur. 470 litrelik bir bagaj hacmine sahiptir. Koltukların katlanması ile bu hacim bin litrenin üzerine kadar çıkabiliyor.

Honda Hr-v

İç Yapısı

İçerisi gözünüze hoş gelen bir şekilde yapılmıştır. Honda’nın klasik direksiyon simidi Honda Hr-v‘de de mevcuttur. Gösterge panellerinde sadelik ön planda tutulmuştur. Vites yanları, kapı kolları, torpido gibi yerlerde krom malzeme kullanılmıştır. Orta kısımda 7 inç boyutunda bir ekran konumlandırılmıştır. Dokunmatik ekrandan yol haritası ve multimedya dosyalarını rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Alt kısımda aracın klima, ısıtma gibi ayarları da dokunmatik ekrandan yapılmaktadır. Start end stop tuşu da hemen bu ekranın solunda yer almaktadır. Vitesin olduğu yerin alt tarafında usb ve priz bulunmaktadır. Sap tarafta torpidonun hemen üstünde büyük bir havalandırma ızgarası vardır. Koltukların yan bölümleri deri orta bölümleri ise kumaştan üretilmiştir. Arka kısımda 3 kişi rahat bir yolculuk yapacak kadar yer vardır. Ferah bir ortam sağlıyor.

Compact Crossover

Teknik Özellikler

Honda Hr-v 1.5 benzinli atmosferik motoru vardır. 130 beygir güce sahiptir ayrıca 155 newton metre tork değerine sahiptir. Şehir içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz dağlık alanlarda da kullanabileceğiniz bir araçtır. Performans olarak turbo motorlar kadar iyi değildir. Dizel seçenekli araç seçerek performansını arttırabilirsiniz. Cvt şanzımana sahiptir. Herhangi bir dişliye sahip olmadığı için vites geçişlerini hissetmezsiniz. Aracın 0-100 arası hızlanması 11.4 saniyeyi bulmaktadır. Start end stop tuşu ile trafiğin olduğu yerlerde bunu kullanarak yakıt tüketimini sıfıra indirme şansınız oluyor. Direksiyonun solunda bulunan eco mod tuşu da size yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Gaza basılmayla fazla harcanan yakıtın en aza indirgenmesini sağlamaktadır.

Compact Crossover

Honda Hr-v 1.5 Otomatik Vites Benzinli Peşin Fiyatı

Honda Hr-v 1.5 otomatik vites benzinli peşin fiyatı 108.800 TL ile 116.700 TL arası değişmektedir. Sürüş keyfi yerinde ve konforlu bir araçtır. Süspansiyon yapısı yeteri kadardır. Araç güvenilir bir sürüş ortamı oluşturuyor. 100 km’de 5,3 lire yakıt tüketimi olabileceği söylense de test aşamalarındaki verilere göre yol yapısına bağlı olarak 8 litreye kadar çıkmaktadır.

Web site: honda.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir