HaberYaşam

Hilal Şefkatli Neden YouTube Kanalı Sunucusu

Hilal Şefkatli Neden YouTube Kanalı Sunucusu yazımızda Hilal Şefkatli’nin neden YouTube kanalında sunumlara nası hazırlandığı, içeriklerini nasıl oluşturduğu, YouTube kanalı sunucusu olma hikayesi, neden kanalının içeriği ve Hilal’in kendi YouTube kanalını yazdık.

Hilal Şefkatli

Neden YouTube Kanalı Sunuculuğunu yapmıştır. Normal YouTuberların aksine belirli bir konseptleri vardır. Şuanda kendi adını taşıyan YouTube kanalı bulunmaktadır. Neden kanalının belirli bir konusu ve arkasında ekip olduğu için çekimler yapılmadan önce iyice tartışılır. Neden kanalı bir firmaya bağlı olduğu için tüm konular ve video çekim aşamaları onlar tarafından hazırlanmaktadır. Normal YouTuberlar gibi her gün ne yapacağını düşünmek zorunda kalmazsın. Hilal Şefkatli neden kanalını popüler hale getiren sunucu olarak bilinmektedir. Hilal her video çekileceği zaman konusuna mutlaka çalışmak zorundadır. Kendinden bir şeyler katması videonun içeriğini zenginleştirmekte ve izleyicileri kendine çekmektedir.

Hilal Şefkatli YouTube

Neden YouTube Kanalı Sunucusu Olma Hikayesi

Hilal Şefkatli iletişim bölümünü bitirmiştir. Kendisi Ankaralı’dır. Kamera karşısında işler yapmak için harekete geçmiştir. Bunun için ayrıca spikerlik ve sunuculuk eğitimleri almıştır. Özel bir kanalda iş yaptıktan sonra İstanbul’a gelmeye karar verir. İstanbul’a geldiğinde özel bir şirkette yazarlık yapmaya başlar. Şirketin YouTube kanalını açarlar. Ortak bağlantılar sayesinde Neden kanalı yapımcısı Orçun Baş ile tanışır. Hemen deneme çekimlerine başlarlar. 2 ay boyunca deneme çekimleri yapılmıştır. Hilal neden kanalının sunuş şeklini yakalayana kadar deneme çekimlerine devam etti. Ardından neden kanalı sunuculuğuna başladı.

Neden Kanalı İçeriği

Neden kanalının arkasında bir şirket olduğu için kurgu ve planlama her zaman ön planda tutulmaktadır. Gündemi de takip ederek konular iyi bir araştırmadan sonra belirlenmektedir. Neden kanalında adından anlaşılacağı gibi neden bu olaylar ve durumların oluştuğunu mizahi bir biçimde anlatmaktadır. Neden kanalının 73 bin takipçisi bulunmaktadır. Günlük ortalama 25 yeni abone kazanmaktadır. İlerlemesi yavaşlamıştır.

Hilal’in YouTube Kanalı

Hilal kendi YouTube kanalında gezdiği şehirleri tanıtmaktadır. Vlog ve skeçler çekerek güzel bir anlatım tarzı benimsemiştir. Gezi vlogları kanalının esas içeriğidir. Tüm dünyayı gezerek yeni yerler keşfederek YouTube kanalında yayınlamayı düşünmektedir.

Neden YouTube Kanalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir