İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Hepsiexpress Nedir?

Hepsiexpress Nedir?

Hepsiexpress Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hepsiexpress Nedir? yazımızda Hepsiexpress girişiminin ne olduğu, hepsiburada.com ile olan anlaşmaları, e-ticaret müşterilerinin kargoculardan beklentileri, Hepsiexpress’in avantajları ve evde bulunmayan müşteriler için çözüm yollarını yazdık.

Hepsiexpress Nedir?

Hepsiexpress, e-ticaret sektöründe bulunan bir dağıtım şirketidir. Hepsiburada.com‘un iştirakıdır. İnternetten alışveriş yapan müşterilerin istedikleri ürünlerin ellerine zamanında ulaştırılmasını ve yüksek performanslı bir şekilde ürünlerinin gelmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Türkiye’de e-ticaretin önünü açmayı ve e-ticaretin büyümesini sağlamayı hedeflemektedirler.

E-Ticaret Çağı Yaşanıyor

Müşterilerin E-Ticarette Kargodan Beklentileri

İnternetten sipariş veren müşterilerin en büyük beklentisi ürünlerin ellerine hızlı ve doğru biçimde gelmesidir. 24 saatte ürün kargoda gibi özel fırsatlar müşterileri alışveriş için teşvik etmektedir. Ürünler ne kadar hızlı gelirse müşteriler o kadar mutlu olmaktadır. E-ticaret sitesinden sipariş verilen ürünün yarın değil aynı gün içerisinde eline ulaşmasını istemektedir. Aynı markete gidip alışveriş yapmak kadar hızlı olunması talebi vardır. Hızın yanı sıra müşterinin istediği zaman aralığında da kargonun gelmesi istenmektedir. Yer, mekan, saat gibi zaman aralıkları özel olarak istenebilmektedir.

Hepsiexpress Nedir? Hepsiburada.com

Hepsiexpress Avantajları

Türkiye’de kargoculuk sektörü gelişmiştir, fakat kargo firmaları tüm kargo ve postaları bünyesine alıp işlediği için sadece e-ticaret ile ilgilenememektedir. Bu durum e-ticarette yavaşlığa neden olmaktadır. Hepsiexpress’in taşımacılığı ise sadece e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde taşımacılık yapmaktadır. Bu da müşterilerin sipariş ettiği ürünlerinin daha hızlı ellerine geçmesini sağlamaktadır. Ayrıca internetten alışveriş yapanların aynı gün teslimat ve randevulu teslimat seçme oranları her geçen gün artmaktadır.

Hepsiexpress’in çalışma prensipleri verdiğin sözü tut ve müşteriye iyi bir deneyim yaşattır. Verdiğin sözü tut ile istenilen günde kargo sağlam ve düzgün bir şekilde müşteriye ulaştırılır. Müşteriye iyi bir deneyim yaşatsa da müşteri ile kargoyu teslim adam çalışan arasında memnuniyeti sağlama, müşterinin herhangi bir sorununa çözüm bulmayı ve ihtiyacı olduğu zaman yardım edebilme vardır.

Sanal Alışveriş Yapmak

Evde Bulunmayan Müşteriler İçin Çözüm

Müşterilerden gelen en büyük şikayet ise kargo elemanının eve geldiğinde müşteriyi evde bulamamasıdır. Müşterinin kargonun eve geldiğinden haberi bile olmayabiliyor bu tür olumsuzluklarda. Hepsiexpress’te bu tür durumların önüne geçebilmek için çalışmalar yürütülmektedir. Çalışanların sahip olduğu uygulama ile tek tuşa basarak siparişi veren müşteri aranır. Eğer müşteri evde yok ise müşteriye kargo için seçenekler sunulur. Bunlar komşuya bırakmak veya mahalle bakkalına bırakmaktır. Müşteri paketinin bir yere bırakılmasını istemiyorsa, ne zaman gelinmesi istendiği sorulur. Bu işlemler için müşterinin TC’si sorulup onaylanır. En yakın sürede tekrar servise çıkılır ve paket sahibine teslim edilir. Günde 3 kere dağıtıma çıkıldığı için kargonun müşteriye ulaşması çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir