Anasayfa » Haber » Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini

Kamu Personeli İş ilanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini Bilgilendirme

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA PİLOT ADAYI MUVAZZAF SUBAY TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU BİLGİLENDİRME

1. Hava Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru için son tarih 01 Ekim 2018 (saat 23.59)’dir. Ön Başvuru Tarihleri : 21 Eylül-01 Ekim 2018 (Saat 23.59)
Sınav Yeri : MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
Mamak/ANKARA
Kara Harp Okulu Komutanlığı
Çankaya/ANKARA

2. Söz konusu personel temini faaliyetine aşağıdaki tabloda yer alan fakülte/yüksekokul programlarından mezun olanlar (MF-4 puanı ile yerleşen) ön başvuru yapabilecektir. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde aşağıdaki tabloda belirtilen fakülte ve yüksekokul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış belge sahibi olanlar da ön başvuru yapabilecek, yurt içi eş değer programlar ise kabul edilmeyecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ Danışma Adresi : MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) İrtibat Bilgileri : Telefon : (0312) 562 05 43 Belgegeçer (Fax) : (0312) 319 43 67 E-posta : [email protected] İnternet Adresi : https://personeltemin.msb.gov.tr

Sıra-Kaynak-Lisans Programları

1 Bilgisayar Mühendisliği 2 Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği 3 Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği 4 Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği 5 Bilişim Sistemleri Mühendisliği 6 Elektrik Güç Mühendisliği ve Donanımı 7 Elektrik Mühendisliği 8 Elektrik-Elektronik Mühendisliği 9 Elektronik Mühendisliği 10 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 11 Endüstri Mühendisliği 12 Endüstri Sistemleri Mühendisliği 13 Endüstri ve Sistem Mühendisliği 14 Enformasyon Sistemleri Mühendisliği 15 Geomatik Mühendisliği 16 Harita Mühendisliği 17 Havacılık Mühendisliği 18 Havacılık ve Uzay Mühendisliği 19 İmalat Mühendisliği 20 İnşaat Mühendisliği 21 İşletme Mühendisliği 22 Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği 23 Kontrol Mühendisliği 24 Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği 25 Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 26 Makine Mühendisliği 27 Makine ve İmalat Mühendisliği 28 Makine ve Üretim Mühendisliği 29 Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 30 Mekatronik Mühendisliği 31 Mekatronik Sistemler Mühendisliği 32 Otomasyon, Bilgi ve Kontrol Mühendisliği 33 Pilotaj Bölümü 34 Sistem Mühendisliği 35 Telekomünikasyon Mühendisliği 36 Uçak Mühendisliği 37 Uçak ve Uzay Mühendisliği 8 Uzay Mühendisliği 39 Yazılım Mühendisliği

3. Ön başvurusu kabul edilecek adayların seçim aşamalarının (sağlık raporu işlemleri hariç) 08-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılması planlanmıştır.

4. Önemli ayrıntılar kılavuzda yer almaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Ön Yazısı

Sevgili Pilot Subay Adayları;
1911 yılında kurulan Türk Hava Kuvvetleri, bir asrı aşkın süredir kendisini bu kutsal göreve adamış gençler sayesinde dünyanın en güçlü hava kuvvetlerinden biri haline gelmiştir. Sizden öncekilerin size bıraktığı bu büyük emaneti daha yükseklere taşıma fırsatı elinizdedir.

Ülkemizin ve Türk Hava Kuvvetlerinin 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip, içinde bulunduğu çağın gelişmeleri ile çağdaş havacılık teknolojisini yakından takip edebilecek ve uygulayabilecek kapasitede yetişmiş İngilizce bilen pilot adaylarını Hava Kuvvetleri Komutanlığına kazandırmak en öncelikli hedefimizdir.
Bu kılavuz, bu hedef doğrultusunda sizlerin Hava Kuvvetleri Komutanlığına başvurmanız ile ilgili esasları ve seçim aşamalarını içermektedir.

Başvuru yapacak adaylar, ikinci seçim aşamalarını [Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), Kişilik Değerlendirme Testi, Psikomotor Testi, İngilizce Yeterlilik Testi, Mülakat ve Sağlık Muayenesi] başarıyla tamamladığı takdirde kontenjan miktarına göre Pilot Adayı Seçme Uçuşuna (PASU) sevk edilecektir. PASU’da uçuşlu olarak adayların uçuş yetenekleri test edilecek, 14’üncü sortide yalnız uçuş yapabilen adaylar başarılı olacaktır. Başarılı adaylardan kontenjan miktarı kadarı “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine (15 Hafta)” başlayacak, müteakiben subay naspedilerek Çiğli/İzmir’de bulunan Uçuş Okuluna gönderilecektir.

Pilot adayları, uçuş okulunda SF-260 D, KT-1T ve T-38 uçaklarında alacakları yoğun uçuş eğitimini yaklaşık 18 aylık sürede tamamlayarak pilot brövesi almaya hak kazanacaklardır. Pilot olan subaylar, takiben Harbe Hazırlığa Geçiş (T-38 uçağı) ve F-16 Harbe Hazırlık eğitimini yaklaşık 12 aylık sürede tamamlayarak F-16 pilotu olarak göklerdeki yerini alacaktır.

Çağdaş bilim ve tekniğin ışığında; bedensel, zihinsel ve akademik yönlerden en üst seviyede kendinizi yetiştirerek Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal Göklerdedir” hedefi doğrultusunda görev yapan ve her biri ayrı bir değer olan silah arkadaşlarımızdan biri olmak istiyorsanız, sizleri Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz.

Çağdaş dünyanın etkin ve lider bir hava ve uzay gücünde ve milletinin emrinde görev yapma onurunu ve gururunu ailenizle yaşamanız dileğiyle tüm seçim aşamalarında başarılar diliyoruz.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir