Anasayfa » Haber » Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe Avrupa maçı

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe yazımızda Avrupa Uefa Kupasından elenen Fenerbahçe’nin durumunu, Krasnodar maç analizini ve nelerin değişmesi gerektiğini yazdık.

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe-Krasnodar
Fenerbahçe-Krasnodar

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, maç bitiminde eksik yerleri ve nerelerde hatalı olduklarını belirtti. Fakat hataları bilmesine rağmen bir türlü takımın rayına oturmasını sağlayamadı. Çok da zor olmayan 10 yıllık bile geçmişi olmayan Rusya takımı Krasnodar‘a elenmeyi doğal karşılıyor. Onların takım gibi oynadıklarını kendi takımının ise düzensiz bir şekilde oynadığını belirtti. Bu takım oyununu bir türlü kuramadı kendisi ve Fenerbahçe lig, Avrupa kupası ve Türkiye kupasında hiç de iyi gitmiyordu. Lig’de şuan da 4.sırada Avrupa’da bu maçla birlikte son 32 turunda kupaya veda etti. Geçen yıl bu kupada hakem kararlarıyla son 16 turunda veda etmişti bunu da hatırlamamak olmaz.

Türkiye kupası bu sezon alınabilir fakat bu takımın form grafiği çok düzensiz olduğundan elenme riski çok yüksek gözüküyor. Lig de 4. sırada ki yerini koruması da gerekiyor. Arkasında Antalyaspor ve Trabzonspor gibi iki tane formda takım var. Fenerbahçe için 2.sırada olmak kötü derken şuandaki durumda 4.lüğü korursa iyi diyoruz. Genel olarak Dick Advocaat, biten maçı iyi yorumlamıştır. Her şeyi biliyor fakat elinden hiç bir şey gelmiyor. Teknik direktörlük maalesef yapamıyor. Takımından hiç bir şey olmayacağına inanmaktadır.

Fenerbahçe'nin Kayseri'ye Yenilmesi-Fenerbahçe kalitesi
Fenerbahçe caps

Dick Advocaat’ın Bahaneleri

Türlü türlü varyasyonlar deneyip işe yarar bir taktik geliştiremeyen Advocaat, suçu her zamanki gibi oyunculara atmakta buluyor. Kaliteli oyuncuların yokluğundan dem vuruyor. Halbuki elindekini bilerek gelmedi mi buraya bu adam. Neden eldekilerle sağlam bir takım oluşturamadı. Bu takımda istediklerini yapamayacağını söyleyip duruyor. O zaman bu takımdan gidebilirsiniz hala neyi bekliyorsun. Eleştirmen olarak çok usta bir kişi fakat soruna çözüm getirmede maalesef bekleneni veremiyor. En son her şeyi görevden ayrıldıktan sonra anlatırım gibi bir söz söyledi.

Fenerbahçe yönetimiyle aralarında neler geçiyor ki şimdi olayları anlatamıyor. Yönetimin bu işlerdeki payı ne oranda. Takımın başarısızlığına yönetimde bulunan kişilerinden oldukça etkisi vardır. Artık onlarında bir an önce değişiklik yapıp takımın havasını değiştirmeleri gerekiyor. Normal şartlar Avrupa’da böyle bir takıma elenen Fenerbahçe takımının teknik direktörünün kovulması gerekirdi fakat hala o koltukta oturuyor. Yönetim neyi bekliyor kendilerinin gidip yeni yönetimin gelmesi ise anlarım fakat hala orada takımı yönetemeyen bir adam duruyor. Türk teknik adamları hemen yolluyordunuz, bunda ne oldu da hala görevinde duruyor.

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe-Aziz Yıldırım başkan
Aziz Yıldırım

Maç Analizi

Fenerbahçe başlangıçta direkt 1-0 kazanmaya oynamaya şartlanmıştı. Yine hep birlikte savunma ve ani çıkışlarla gol atma taktiği vardı. Güçlü takımlarla oynarken işe yarayan taktiği tekrar etmek istedi. Savunma ve orta saha çakılı bir şekilde beklerken ileri uçtakiler baskı yapmaya çalışıyordu. İkisini birlikte ne kadar doğru yapabilirsiniz. Bu taktik maçta işe yaramadı. Normalde önde basmak gibi bir oyun planı olmayan Dick Advocaat, bu maçta birden böyle bir oyun planlamış. Kimden akıl aldıysa artık takımın kurulu düzenini bozdu.

Yıllarca bu işte olan bir teknik direktör olarak neyi yapıp yapmayacağını bilmesi gerekirdi. Baştaki gol pozisyonları gol olsaydı şuan Fenerbahçe tur atlamıştı fakat büyük bir risk olarak önde basarak kalesine ilk gelen şutu gol olarak hanesine yazdırdı. Bu durumda Fenerbahçe’nin tüm taktiği bitirmiş oldu. Bu alınan oyun kararlar ve oyuncu değişiklikleri kendilerinin tercihi mi yoksa yönetimin mi asıl soru bu. Bu takımı gerçekte kim batırıyor. Fenerbahçe’nin bu duruma gelmesine neden olan kişi ve kişilerin bir an önce elini Fener’den çekmesi ve yeni kişilerin takıma gelmesinin yolunu açması gerekir.

Hasta Ettin Bizi Fenerbahçe.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir