HaberYaşam

Haribo, Şirketin Kayıp 4,8 Milyon Dolarlık Çekini Bulan Bir Adamı Şekerle Ödüllendirdi

Haribo, Şirketin Kayıp 4,8 Milyon Dolarlık Çekini Bulan Bir Adamı Şekerle Ödüllendirdi

Haribo, Şirketin Kayıp 4,8 Milyon Dolarlık Çekini Bulan Bir Adamı Şekerle Ödüllendirdi

Almanya‘da bir adam, sakızlı ayı üreticisi Haribo‘ya yapılmış 4,8 milyon dolarlık kayıp bir çek buldu. Haribo’nun emriyle çekin imha edilmesine yardım etti ve hatta şirkete bir fotoğraflı kanıt gönderdi. Karşılığında, Anouar G.’nin “biraz ucuz” olduğunu düşündüğü şekerler içeren bir teşekkür hediye kutusu aldı.

Kaybolan yaklaşık 5 milyon dolarlık bir çeki verildiği partiye iade etmenin ödülü? Şekerler

Bild’in geçen Perşembe günü bildirdiğine göre, Almanya’da bir adam, Haribo’ya “ucuz” bir teşekkür hediyesi olarak gördüğü şekerlemelerden yapılmış 4,6 milyon avroluk kayıp bir çek buldu.

Bild’in haberine göre Anouar G., annesini ziyaretinden eve dönerken yerde dalgalanan bir kağıt gördü. Aldı ve Alman süpermarket zinciri Rewe’den Haribo’ya kesilen 4.631.538.80 Euro veya 4.8 milyon dolarlık çapraz bir çek olduğunu gördü.

Anouar G., Alman medya kuruluşuna “Öyle büyük bir meblağ vardı ki telaffuz edemedim bile” dedi. Daha sonra avukatı kendisine Anouar G.’nin yaptığı çeki imha etmesini söyleyen Haribo ile temasa geçti. İstendiği gibi bir fotoğraf kanıtı bile gönderdi.

Haribo daha sonra Anouar G.’ye, Bild’e göre şeker gibi şirketin ürünlerinden altı paket içeren bir teşekkür hediye kutusu gönderdi. Haribo, altın bir çantada satılan sakızlı ayı şekerleriyle tanınır.

Anouar G. gazeteye “Bunun biraz ucuz olduğunu düşündüm” dedi.

Şirket, Bild’e olayı doğruladı ve çek geçildiği için, yine de yalnızca şirketin onu geri alabileceğini söyledi. Şekerci, Anouar G.’ye standart teşekkür paketini gönderdiğini ekledi.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir