Ekonomi ve ParaHaberTarım ve Hayvancılık

Hangi Milyarder ABD’de En Çok Toprağa Sahip?

Hangi Milyarder ABD‘de En Çok Toprağa Sahip?

Hangi Milyarder ABD’de En Çok Toprağa Sahip?

Bu yılın başlarında, Mayıs ayında, Microsoft Corp’un kurucu ortağı Bill Gates’in Amerika’nın tarım arazilerinin çoğuna sahip olduğu iddia edildi. Bu yanlış olsa da, milyarderin ülke çapında yaklaşık 270.000 dönümlük tarım arazisi toplamasıyla, toplam 900 milyon dönümlük çiftlik arazisine kıyasla, farklı bir milyarderin özel olarak 2,2 milyon dönümlük arazisi var ve bu da onu ABD’deki en büyük toprak sahibi yapıyor.

AT&T Inc.’in 1999’da 50 milyar dolardan fazla bir bedelle satın aldığı Tele-Communications Inc.’in eski CEO’su John Malone, başta Maine, New Mexico, Colorado ve Wyoming olmak üzere çeşitli çiftlik ve emlak işletmelerine sahiptir.

9,6 milyar dolar değerindeki bir medya ustası olan Malone, araziyi “artık yapmadıkları için” satın aldığını söyledi. Ayrıca Dublin, İrlanda’da üç ve Limerick’te dördüncü oteli var.

Şu anki Liberty Media Corp başkanı Malone, Pennsylvania’da bir aile çiftliğinde bir yazı geçirdikten sonra milyarlarca dolarlık servetini toprağa yatırma kararı aldı

New Mexico’daki Bell Ranch, mesalar, rimrock kanyonları, çayırlar ve belirgin bir çan şeklindeki dağla noktalı 290.100 dönümlük bir ova, ilk önemli kazanımlarından biriydi. Ayrıca, Florida’daki Bridlewood Farms kayda değer bir varlıktır.

Şu anda, toplam 2,2 milyon dönüm ekin, çiftlik mülkü ve ormanlık alanla Ted Turner’ı geride bırakarak ABD’deki en büyük toprak sahibi unvanını elinde tutuyor.

Malone, bir CNBC röportajında, arazi satın almak için birincil motivasyonunun koruma olduğunu ve daha fazla satın almayı planladığını belirtti. Mülklerinin güvenilir bir gelir kaynağı ve enflasyona karşı sağlam bir koruma görevi gördüğünü söyledi.

Milyarder, “Toprakların korunması önemlidir” dedi. “Bu, Ted Turner’dan aldığım bir virüstü.” Malone, “Kuzeydoğu’daki ormancılık kısmı oldukça iyi bir iş, sermaye getirisi çok düşük, ancak çok istikrarlı ve kaldıraçlı,” dedi. “Uzun vadede iyi bir enflasyon koruması sağlayacağını düşünüyoruz. Temelde buradaki motivasyon bu. Yapılacak iyi bir şey gibi görünüyordu.”

Kaynak: benzinga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir