İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halk Gyo Eskişehir ve Diğer Konut Projeleri

Halk Gyo Eskişehir ve Diğer Konut Projeleri yazımızda Halk Gyo‘nun İstanbul, İzmir ve Erzurum konut projeleri hakkında bilgi verme, Halk Gyo’nun tarihi eser restore çalışmaları ve GYODER’in görevini yazdık.

Halk Gyo Güncel Konut Projeleri

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (HalkGYO) 2010 yılında kurulmuştur. 2013 yılında halka arz edilmiştir. İstanbul dışında şuanda en yakın konut projesini Erzurum’da yapmaktadır. Erzurum Belediyesi ile ortaklaşa 630 konutluk bir proje hazırlanmış ve yapımına başlanacaktır. Nisan-Mayıs 2018 tarihlerinde konutların tesliminin yapılması düşünülmektedir. Erzurum’da yapılacak konut projesi ile bir çok aile ev sahibi olacaktır. İstanbul Sancaktepe’de Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile ortaklaşa proje geliştirilmektedir. Toplam 1037 konut yapılacaktır. Sancaktepe’deki konutlarda Nisan-Mayıs 2018 tarihinde teslim edilecektir. İstanbul Bakırköy’de Viskon Yapı ile tamamlanan bir projede bulunmaktadır. Bu projede çoğu daire satıldı ve satılmayı bekleyen daire sayısı sadece 5 adettir. İzmir’de de Teknik Yapı ve HalkGYO ortaklaşa proje yapacaktır. Bu ortak projede Nisan 2018’de bitecektir. İzmir Konak’ta Kordon boyuna yürüme mesafesinde ve Alsancağın arka kısmında yer alacaktır. İzmir’deki projenin çoğunluğunu konut oluşturacaktır.

halk-gyo-gayrimenkul

Erzurum Konut Projesi

Erzurum’da yapılacak konut projesi ile 630 aile konut sahibi olacaktır. Erzurum’un alan genişliğinin fazla olması konut yapımını kolaylaştırmaktadır. Erzurum kentinde yapılan toplantılarda cazibe merkezi olarak Erzurum’un büyük şeyler vaat ettiği konuşulmuştur. Erzurum Belediyesi, kentsel dönüşüm ve Şehircilik yapılaşmasına önem vermesi ile büyük projelerin Erzurum’a gelmesi sağlanacaktır.

HalkGYO’nun Tarihi Eserleri Koruma Adına Çalışmaları

HalkGYO konut yapımı dışında tarihi eserlerin restore edilmesini de üstlenmektedir. Karaköy’deki Halk Banka’sının eski binası restore edilmektedir. Özellikle İstanbul’da çok fazla tarihi eser olması restore işlerinin çok fazla olmasına neden olmaktadır. HalkGYO’da bu tarihi eserleri restore ederek tarihi eserlerin sağlam kalmasını sağlamaktadır. Tarih gelecek nesillere sağlam bir şekilde aktarılması için tarihi eserlerin iyi korunması ve özenle bakılması gerekiyor.

GYODER-Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği

GYODER, Gayrimenkul yatırımları yapan şirketlerin toplandığı dernektir. GYODER, dernek içinde bulunan üyelerine sürekli olarak konut sektörü hakkında eğitimler vermektedir. Şehirlerin konut ihtiyaçlarını baz alarak büyük toplantılar ve konferanslar düzenlemektedir. Tüm mevzuat çalışmalarında GYODER resmi kurum olarak işlev görmektedir.

Halk Gyo Eskişehir ve Diğer Konut Projeleri.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir