HaberYaşam

Hac Kayıtları 2018

Hac Kayıtları 2018 yazımızda 2018 yılında hac vazifesini yerine getirmek isteyen Müslümanların ön kayıtlarını yapma ve yenileme işlemlerini yazdık.

2018 Hac Kayıtları Ne Zaman?

Önümüzdeki yıl hacca gitmek isteyenler için ön kayıt yaptırma zamanı gelmiştir. Hac kayıtları 21-29 Aralık tarihinde yapılabilecektir. 2018 YILI HAC MÜRACAATLARI için başvuracaklar 2 yol izlemektedir. 1.si 2018 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptıracakların ilgili bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırmış olması gerekiyor. 2. seçeneğe giren kişiler ise 2017 yılında kuraya girmiş olup hacca gidemeyenlerin, kayıt yenileme işlemleri 21 Aralık 2017 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılmaktadır. Siz yinede kaydınızın gerçekleştiğine emin olmak için kontrol etmelisiniz. Diğer yol ise Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat etmektir. Kayıtları Başkanlıkça yenilenenler; Hac Konaklama türü, Kayıtlı olduğu İl ve ilçesini, İletişim bilgileri ile Kura birliktelik işlemlerinde değişiklik yapmak istedikleri taktirde bu işlemlerini 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Müftülüklerden yaptıracaklardır.

Kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşların, “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgeleri cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerinden, özellikle cep telefonu bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Hacca birlikte gitmek istedikleri kişileri de vatandaşlar belirtebilecektir.

Hac İletişim Adresleri

Hac ile ilgili tüm bilgileri resmi hacumre.diyanet.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım bankalarına 20 TL ön kayıt ücreti yatırabilirsiniz. Kayıt yaptırdıktan sonra vazgeçenler ile hacca gidemeyenlere ön kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir