İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güvenme Duygusunun İlişkilerdeki Yeri

Güvenme Duygusunun İlişkilerdeki Yeri yazımızda kadın-erkek ilişkilerinde, iş,arkadaşlık ve çevremizdeki insanlar oluşturduğumuz güvenin önemini bu makalemizde yazdık.

kadin-erkek-iliskileri-guven

Güven Verme

Güvene dayalı ilişkiler sağlam temeller üzerine kurulmuştur, fakat birbirine güven duymamaya başlayan, birbirini aşırı kıskanan çiftler de güven yok ise zamanla aralarındaki bağ kırılır ve ayrılma yoluna giderler. İş ve arkadaşlık hayatında da güven üzerine kurulan ilişkilere gözümüz gibi bakarsak huzuru yakalarız. Karşı tarafa güven duyduğumuz için ondan gelen şeyleri kabul edebiliriz. Şüphe duymadan işlerimizi yaparız. Güvensiz bir ortamda hiç bir iş yolunda gitmez ve huzursuzluk çok fazla olur. Evliliklerde birbirine güvenmeyen çiftler var ise o evlilik zaten bitmeye mahkumdur. Kadınlar erkeklere göre daha fazla güvenmek ister. Güvenme duygusu kadınlar için olmazsa olmazlardandır. Erkek eğer kadınına o güven duygusunu vermiş ise yapmış olduğu bir takım hataları af ettirebilir.

supheli

Kadınların şüphelendiği Bazı Durumlar

  1. Kocasının telefonuna şifre koyma gibi. Acaba benden gizli ne yapıyor da şifre koyuyor gibi düşünceler kadının beyninde hemen çalışmaya başlar.
  2. Erkek telefonla konuşurken karısından uzaklaşarak kimsenin olmadığı bir yere konuşması. Bu durum kadının merakını arttırır ve kocasına olan olumsuz duygular yavaştan yükselmeye başlar.

Evli çiftlerin aralarında özelleri olmaması gerekir. Tüm yaşadıkları ve paylaştıkları birlikte olursa güven duyguları da tam anlamıyla zirve yapmış olur. Bu da evliliklerini yürütme de kolaylık sağlar. Erkeğin kadına güven duygusunu tam vermesi gerekir. Birlikte çıktığınız bir yolda eşinize ihanet ederseniz onu yarı yolda bırakırsanız bir daha size güvenmesi imkansızdır. İçinde hep onu yalnız bıraktığınız zaman kalır ve o zamanı unutmaz.

mevlana-sozu

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol

Beğendiğiniz kişiye göre tavır takınmayın. Ne iseniz o olun. Kendini farklı gösterip fiziki bakımdan geçici olarak daha güzel bir yüz ve vücut yaparak karşıdakini etkileyen kadınlar, daha sonra evlendiklerinde erkeğin gerçeği öğrenmesiyle erkek de hayal kırıklığına yol açar bu da ilişkinin bitmesine yol açar. Makyajla kendini aşırı güzel gösterip gerçek yüzünü karşıdakini göstermeyen kadın, hayali bir ilişki kurmuş olur. Bu davranışlar erkeğin gözüne hoş görünmek için olabilir, fakat evlendikten sonra gerçekle karşılaşan erkeğin nasıl bir tavır takınacağını kestiremezsiniz. Bu durum yeni kurulan ailede çatırdamalar olmasına neden olabilir. Bu sahte değişimler ilişki de güven sorununu daha baştan başlatır ve sağlam temeller üzerine kurulu bir yuva oluşturmanıza engel olur. Erkek tarafının da kendisini olduğu gibi göstermesi gerekir. O beni gerçek halimle kabul etmez onun sevdiği gibi birisi olmalıyım deyip kişiliğinizde yalandan oynamalar yaparsanız. Bu oynamalarda ilerde bir sürü probleme neden olur ve yine güvensiz bir ilişkiyle karşı karşıya kalırsınız.

Güvenme Duygusunun İlişkilerdeki Yeri.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir