Günümüzde İnsanların Sabırsız Olması

Günümüzde İnsanların Sabırsız Olması yazımızda hayat akışında insanların geçmişten bugüne sabırlarının azaldığı, her şeyin çabucak olmasını istediği ve sabırsızlığın çözümünü yazdık.

Günümüzde İnsanların Sabırsız Olması Ezgi Gürkaş

Günümüzde İnsanların Sabırsız Olmaya Başlaması

Hayatımızın her noktasında acele ve hızlı olma isteği hüküm sürmeye başladı. İnsanların yavaşlığa, beklemeye ve sabır göstermeye tahammülleri kalmadı. Teknolojinin getirmiş olduğu hız ve kolaylık insanların sabretme kabiliyetini yok etmeye başladı. Günümüz gençleri istediklerinin olmasını beklemek yerine hemen olmasını istemektedir. Beklemeye tahammülleri hiç yok ve bekledikleri anlarda strese girip hastalıklara yakalanabilmektedirler. Geçmiş zamanda haberci kuş gönderip geriye dönmesini beklemek sabrı öğretiyordu ve sonucunun önemini artırıyordu. Teknoloji öncesi mektuplar da aynı sabrı insanlara vermekteydi. Şimdi ise bir telefon mesajı saniyeler içerisinde cevap almanızı ve hızlı bir iletişime geçmenizi sağlıyor.

Günümüz de beklemek ve sabır göstermek en büyük işkence olarak görülmektedir. Her şeyin çabucak olması ve sonuçların hızlı alınması istenilmektedir. İnsanlar dizi ve film izlerken araya giren reklamlar nedeniyle artık bilgisayardan izlemeyi tercih etmektedir. Bir reklam arası 20 dakika kadar olunca, insanlar bu kadar beklemeye tahammül edememektedir.

Sağlık Sorunu Haline Gelen Kilolu Olma

Sabırsız Olmanın Bir Takım Zararları

İnsanlar araba kullanırken trafikte kaldıklarında beklemekten başka yapacak bir şeyleri olmadığında sinirden deliye dönmektedir. Artık sabretme eşiği herkes de azaldığı için trafik içinde birbirine laf eden ve kavga çıkaran insan sayısı da artmaktadır. Hızlı olma yemek yeme düzenini de bozmuştur. Artık ev yemekleri yerine fast food türü yemekler yenilerek yemek yemekte hızlandırılmıştır. Halbuki parayı ne için kazanıyorsun bir düşünmek gerekir. Hızlı ve sağlıksız yemek obezite ve diyabet hastalığına yol açarak sizi hasta etmektedir.

Paranın harcanması da kredi kartları sayesinde hızlı bir şekilde yapılmaktadır. İnsanların tüketme aşkı ve doyumsuzluk durumu hızlı yaşamayı artırmaktadır. Sabırsızlık neticesinde hayal kırıklıkları, öfkelenme ve stresli yaşam insanların psikolojisini ve sağlığını bozmaktadır. Yüksek tansiyonu olan hastaların en önemli özelliği de sabırlı olmamalarıdır. Kadın erkek ilişkilerini de sabırlı olmamak kötü yönde etkilemektedir. Kadın konuşurken erkeğin onu dinlemede sabır göstermemesi ve laf etmesi kadının erkekten soğumasına ve birlikteliklerinin bozulmasına neden olmaktadır.

Zamanın Geçmediği Anlar-Futbol izlemek

Sabırsızlığın Çözümü

Sabrınızı neyin düşürdüğünü bulmanız ve onun üzerinde çözüme yönelik çalışmalar yapmanız gerekir. Zamanın bazen sizin istediğiniz doğrultuda ilerlemediğini fark etmelisiniz. Sanal hayatı yaşayan insanlar bazen gerçek hayat ile ikisini birbirine karıştırabilmektedir. Gerçek hayatın zaman kavramını unutmamak gerekir. Herkesin kendi zaman akışı olduğunu bilmeli ve ne kendimizi nede kimseyi değiştirmeye uğraşmamalıyız. Bu durum bizi strese sokacaktır. Sevdiğiniz şey ile meşgul olmak size sabırlı olmayı öğretecektir. Zamanı akışına bırakmanız sabırsızlığın en iyi çözümü olacaktır.

Günümüzde İnsanların Sabırsız Olması-Ezgi Gürkaş’ın videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın