İçeriğe geç
Anasayfa » Seyahat » Günübirlik Plaj Fiyatları 60-750 Lira Arasında Değişiyor

Günübirlik Plaj Fiyatları 60-750 Lira Arasında Değişiyor

Günübirlik Plaj Fiyatları

Günübirlik Plaj Fiyatları 60-750 Lira Arasında Değişiyor

2021 Yılı Günübirlik Plaj Fiyatları 750 Liraya Kadar Çıkıyor

Tatilde günübirlik plaja gitmek isteyenler için fiyatlar 60 liradan başlıyor ve 750 liraya kadar çıkıyor. Bazı plajlar için yalnızca giriş ücreti alınırken, bazılarında ise giriş ücretsiz ve içeride belirli bir miktarda kişi başı harcama yapılması gerekiyor.

Akdeniz ve Ege bölgelerindeki artan tatil fiyatlarından dolayı tatile gidemeyecek olan vatandaşlar günübirlik plajları tercih listelerinde ilk sıraya aldı. Bodrum, Çeşme, Fethiye, Adalar, Şile bölgelerindeki plajlar çok popüler. Özel plajların fiyatları kişi başı 60 liradan başlayıp 750 liraya kadar çıkıyor. Bazı plajlar için yalnızca giriş ücreti alınırken, bazılarında ise girişin ücretsiz olduğu ve içeride belirli bir miktarda kişi başı harcama yapılması gerektiği ifade ediliyor. Kimi plajlarda ise hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı fiyat tarifeleri de uygulanıyor.

Birçok kıyı şehrinde herhangi bir özel işletme tarafından yönetilmeyen halk plajları da vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Vatandaşların havlusunu, şemsiyesini alıp gitmesi mümkün olan ücretsiz halk plajlarında yeme ve içme servisi olmasa da plajların çevresinde genellikle kafe ve restoranlar yer alıyor.

Fiyatlar Plajlarda Farklılık Gösteriyor

Flamm Bodrum’da plaja girişler ücretsiz. Fakat içeride 300 liralık harcama yapılması bekleniyor. Öte yandan temmuz-ağustos gibi fiyatların da artma olasılığı var. Bodrum’da yer alan Xuma Beach giriş için kişi başı 230 lira ücret alıyor. Bu ücrete yeme ve içme dahil değil. Yine Bodrum’da bulunan Maçakızı Beach’te giriş için herhangi bir ücret alınmıyor. Fakat orada denize girmek isteyenlerin ise içeride 750 lira harcama yapması gerekiyor. Bu ücretle birlikte yüzde 13 de servis bedeli bulunuyor. Plaja cuma, cumartesi ve pazar günleri dışarıdan misafir kabul edilmiyor.

Günübirlik Plaj Fiyatları 60-750 Lira Arasında Değişiyor-Yardımcı Kaynak: CNN TÜRK YouTube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir