AraçlarHaber

Güneş Panelli Otomobil Üretildi

Güneş Panelli Otomobil Üretildi yazımızda Almanların 2019 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı aşırı tasarruflu ve çevreci otomobilin tanıtımını yazdık.

Kendi Enerjisini Üreten Otomobil

Almanya‘nın otomobil ve araç üretiminde ne kadar ileride olduğunu biliyoruz. Almanlar bu seferde araçlarında güneş panelleri kullanarak elektrikli aracın daha fazla yol kat etmesini sağladı. Araç tamamen çevreyle dost, elektrik ve güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Güneş enerjisi ile çalıştığı kısımda enerjiyi kendisi üretmektedir. Güneş panelli otomobil Almanya’nın Bavyera Eyaletinde geliştirilmiştir. Otomobilin üzerinde 330 güneş hücresi vardır. Bu hücreler sayesinde araç en az 30 km daha yol gidebilmektedir. Araç elektrikli olduğundan tek şarj ile 250 km yol kat edebilmektedir.

2019’da Yollarda

Aracı üretenler aracın basit ve kullanışlı olduğunu belirtiyor. Bunların yanında bazı konforları da kullanıcılara sunmaktadır. Klima, koltuk ısıtması, telefonla uyumlu ön bilgi paneli bulunmaktadır. 2019’un ikinci yarısında piyasaya sunulması bekleniyor. Daha kullanıcılara ulaşması için çok zaman olmasına rağmen insanlar tarafından ilgiyle beklenmektedir. İnsanların araca yönelik talepleri oldukça fazladır. Otomobil 5 bin ön sipariş almıştır. 16 bin Euro’luk fiyatla satılması planlanıyor. Aracın bataryası içinde ayrıca 4 bin Euro ödenmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir