Göz Sorunları ve Tedavileri

Göz Sorunları ve Tedavileri yazımızda bilgisayar ekranına bakmanın göze zararı var mı, çakma güneş gözlüklerinin gözlerimize olan zararları, göz tembelliğinin tedavisi ve lazer tedavisinin avantajını yazdık.

Göz Sorunları ve Sağlığı

Öncelik olarak küçük çocuğunuzun göz kusuru olup olmadığını öğrenmek için göz doktoruna götürüp göz muayenesinden geçirin. Eğer gözlerde bir kusur varsa erken teşhis ile tedavisi daha kolay yapılır. Çocuğunuzun hastalığını da çözmüş olursunuz.

Uçakta Bilgisayar ve Tablet

Göz Sorunları-Bilgisayara Uzun Süre Bakmak Gözü Bozar mı?

Uzun süre bilgisayara bakmak gözü bozmaz, fakat gözün mutsuz ve rahatsız olmasına neden olur. Göz kapaklarımız daha az açılıp kapanacağı için gözde yorulmalar başlar. Gözlerin az kırpılması gözün önünde bulunan göz yaşı korumasını düşürür ve gözün dengesini bozar. Gözünüzün rengi soluklaşmaya ve donuk bakışlarla bakmaya neden olur. Gözlerin yorulmaması için yarım saatte bir, 1-2 dakika başka yere bakarak gözleri dinlendirmek ve bilgisayar ile göz mesafesini 30 cm’in üzerinde tutmak alınacak önlemlerdendir.

Güneş Gözlükleri Gözler

Göz Sorunları-Sokaktan Alınan Güneş Gözlüklerinin Gözlerimize Zararı Var Mı?

Sokaktan aldığınız güneş gözlüğünün camlarının güneşten gelen ultraviyole ışınlarının etkilerini azaltma etkisi yoksa size zararı olur. Gözümüzün kendi koruması olan göz bebeğinin küçülmesi devre dışı kalır ve güneş gözlüğünden bloke olmayan zararlı ışınlar göz bebeğinin büyümesi nedeniyle gözümüze zarar verir. Gözlük alırken gözlükçüden almaya dikkat edin. Sokaktan veya pazardan ucuz gözlük alacağım diye gözünüzden olmayın. Aldığınız gözlüğün sertifikasını sorabilir ve güneş ışınlarını ne kadar bloke ettiğini öğrenebilirsiniz.

Göz Sorunları-Bilgisayara bakmak
NÖROVİZYON

Göz Tembelliği Olanlar İçin Bilgisayar Programı

NÖROVİZYON programı sayesinde gözlerde bulunan tembellik probleminin tedavisi yapılmaktadır. Evde bilgisayarınıza kuracağınız nörovizyon programı sayesinde tedavinizi sürdürebileceksiniz. Tembel olan gözün %20 oranında görmesi gerekir. Kişi göz hastanesine gittiğinde yapılan analizler sonucunda yapacağı uygulamalar belirlenir. Kişi bu uygulamaları internet üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğinde kendine özel gönderilen testleri yaparak gelişmesi sağlanır. Sonra tekrar göz muayenesi olduğunda tekrar ölçüm yapılarak yeni bir uygulama çizelgesi hazırlanır. En sonunda gözdeki tembellik geçer. Bu tedavi 1 yıla kadar uzayabilmektedir.

Yeni çıkan lazer teknolojisiyle 10-12 numaralı astigmatlar ve hipermetroplar tedavi edilebilmektedir. Lazer ile gözde bulunan saydam kısım olan korneanın şekli düzeltilir. Dokunmadan sadece lazer ışınlarıyla bu tedavi yapılır.

Göz Sorunları ve Tedavileri.

Yorum yapın